Mąż, żona oraz ich mała córeczka przyszli do poczekalni w szpitalu. Wygląda na to, że umówili się na wizytę u lekarza, więc są tutaj razem z chorą dziewczynką, która potrzebuje kuracji. Gdy weszli do poczekalni zobaczyli tam siedzącego mężczyznę, który miał ciemną skórę. Odruchowo nie chcieli zająć wolnego miejsca obok niego, zachowując się bezczelnie. Być może, obawiali się, że mężczyzna może być niebezpieczny dla ich małej córeczki. Więc, trzymali chorą dziewczynkę blisko i cały czas zerkali podejrzliwie na obcego człowieka. Niestety w czasach współczesnych, dotkniętych problemem migracji, takie zachowanie zdarza się zbyt często i dotyczy to krajów bogatych, ze stabilną sytuacją ekonomiczną.

Po chwili milczenia pielęgniarka otworzyła drzwi gabinetu, a następnie zaprosiła wszystkich do środka. Mężczyzna i kobieta bardzo zdziwili się dlatego lekarz woła wszystkich. Byli również mocno zaskoczeni, gdy zauważyli, że mężczyzna z ciemną skórą wchodzi z nimi do gabinetu. Lekarz przywitał rodzinkę, zapytał również jak zdrowie małej dziewczynki. Chwilę później podszedł do mężczyzny, który stał blisko drzwi, przywitał go oraz przedstawił go zdziwionym mężowi i żonie. Okazuje się, że młody mężczyzna zgodził się zostać dawcą szpiku dla ich ukochanej córeczki. Przecież jego dobry uczynek może uratować życie chorej dziewczynce.

Mężu i żonie, którzy chwilę temu pogardliwie potraktowali młodego człowieka zrobiło się nieprzyjemnie. Właśnie wtedy zrozumieli jak niegodziwe było ich zachowanie wobec obcokrajowca. Tym bardziej, że jego dobry uczynek możemy nazwać heroicznym czynem: mężczyzna zdecydował się na zabieg, chcąc uratować życie nieznanego mu człowieka. Ten człowiek nawet nie wiedział kogo uratuje, a został bardzo źle potraktowany przez rodziców tej małej osoby. Niestety został osądzony przez zwykłych ludzi tylko i wyłącznie na podstawie wyglądu zewnętrznego. Dlatego nie warto mieć jakieś uprzedzenia i stereotypy do grup ludzi, którzy inaczej wyglądają, mają inny kolor skóry, różniące się od nas poglądy lub jest innej narodowości. Warto zawsze mówić stop rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji.

To nagranie obejrzało już ponad 20 milionów ludzi. Dlatego gorąco zachęcamy do oglądania!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com