Mieliśmy problem na naszej działce: w szczelinach między płytkami chodnikowymi po ich ułożeniu zaczęły rosnąć chwasty. Nie jest to estetyczne, a ponadto istnieje możliwość pęcznienia gleby.

Początkowo próbowaliśmy je po prostu wyrywać, pieląc między szczelinami - ale nie pomagało to na dłuższy czas, wystarczało mniej więcej przez tydzień.

W poszukiwaniu bardziej niezawodnego sposobu odkryliśmy kilka tanich i skutecznych metod, w tym artykule podzielę się nimi z Tobą!

Ponieważ pielenie raz lub dwa razy w tygodniu jest zbyt uciążliwe, postanowiliśmy chwasty czymś opryskać, ale nie chcieliśmy używać silnych środków chemicznych, żeby, nie daj Boże, nie zniszczyć kwiatów w pobliżu.

Popytaliśmy sąsiadów, poszukaliśmy w Internecie i zdecydowaliśmy się wypróbować trzy różne metody, z których dwie zaczęły działać mniej więcej w tym samym czasie, a trzecia z dość dużą różnicą w czasie.

Sposób nr 1

Wrzątek. Najłatwiejszym i najtańszym rozwiązaniem jest zagotowanie wody: należy podgrzać czajnik lub duże naczynie z wodą nad ogniskiem, następnie ostrożnie w rękawiczkach brezentowych wziąć miskę i polać między szczelinami.

Wysoka temperatura zabije roślinność, można bezpiecznie zbierać resztki, wystarcza to na około 2 tygodnie, jest za darmo i tanio.

Sposób nr 2

Co dziwne, ale chodzi o Coca-Colę. Można też obficie polać nią szczeliny między płytkami, po czym chwasty przestaną rosnąć.

Wystarcza na dłużej niż wrzątek, ale trzeba spłukać płytki wodą, co jest niewątpliwie wadą.

Sposób nr 3 jest najskuteczniejszy

Można sporządzić własny roztwór, który pozwoli pozbyć się roślinności ze szczelin na kilka miesięcy, jeśli nie na cały sezon:

  • Weź 700 ml wody
  • 300 ml octu
  • 3 łyżki soli

Wymieszaj, przelej do rozpylacza

Obficie spryskaj szczeliny

Po dniu lub dwóch można usunąć to co pozostało po roślinności

Czytałem też, że można dodać odrobinę płynu do mycia naczyń, ale nie próbowałem tego. Jak dotąd szczeliny są bez chwastów, a rezultat jest zadowalający.

Główne zdjęcie: kulinarnie-retepti.ru