Pamiętasz historię Hachiko, psa profesora Hidesaburo Ueno, który po śmierci swojego pana do końca swoich dni nie przestał czekać na niego na dworcu kolejowym? Okazuje się, że w Peru mieszka taki sam Hachiko jak on. Tylko jego imię jest inne - Vaguito.

W Punta Negro psa o imieniu Vaguito wszyscy znają. Codziennie przychodzi na plażę i z utęsknieniem wpatruje się w horyzont, czekając na swojego właściciela. Mężczyzna zmarł kilka lat temu, ale pies nigdy nie przestał na niego czekać.

Historia Vaguito została opowiedziana w mediach społecznościowych przez mieszkankę Jolie Mejia. Kobieta zna psa od dawna. Widząc po raz pierwszy zadbanego i czystego psa, Jolie pomyślała, że jego właściciel wkrótce po niego wróci. Kobieta przez jakiś czas czekała z psem, rozmawiała z nim, głaskała go po głowie, ale nikt po niego nie przyszedł. Wkrótce Jolie została zauważona przez jednego z przechodniów. Opowiedział kobiecie smutną historię Vaguito i wyjaśnił, że tej osoby nie ma, nikt już nie wróci.

foto: novochag.ru

Dzięki zdjęciom, które Jolie zamieściła w Internecie, ten pies stał się znany w całym kraju. Wkrótce kobieta mieszkająca w pobliżu plaży zaoferowała wiernemu psu swój dom. Opiekuje się nim, pies jest zadbany i dobrze karmiony, ale nadal tęskni za swoim właścicielem i codziennie czeka na niego na plaży. Według miejscowych, pies podążał za zmarłym, zawsze odprowadzając go i spotykając. Teraz Vaguito siedzi godzinami i wpatruje się w wodę, a potem wraca do domu.

foto: novochag.ru

Zdjęcia psa, które stały się popularne w mediach społecznościowych, nadal poruszają serca ludzi. Vaguito jest przykładem psiej wierności i najsilniejszej miłości, na którą nie zawsze zasługujemy.

Główne zdjęcie: novochag.ru