Lato to rozmaitość przyjemności pogody, pikników, obfitość świeżych owoców i warzyw. Są jednak chwile, które mogą poważnie przyćmić tę celebrację życia. Na przykład komary. Albo poparzenia słoneczne. Albo ciepła woda butelkowana. Porozmawiajmy o tym, co można zrobić w tych i innych sytuacjach.

Czyste ręce

Aby zapobiec spływaniu roztopionych lodów po patyczku, a następnie na dłonie, użyj papierowych wkładek do babeczek. Weź formę, przebij ją patykiem - i gotowe.

Zamiast talerzy

A propos naczyń do babeczek. Teflonowe można stosować do sosów, przystawek, jagód i innych miniaturowych dań piknikowych. Bardzo wygodnie. Nie musisz zabierać ze sobą góry naczyń.

Zawsze zimna

Jeśli chcesz spacerować i mieć przy sobie zimną wodę, pomyśl o tym wcześniej. Napełnij butelkę do połowy wodą i włóż ją do zamrażarki na noc. Rano napełnij butelkę wodą i zajmij się swoimi sprawami. To samo można zrobić z sokiem.

Ekspresowe chłodzenie

Ciepłe napoje w szkle, takie jak cola lub piwo, można szybko schłodzić. Owiń każdą butelkę wilgotnym ręcznikiem papierowym i włóż do zamrażarki na 15 minut.

Aby nie przyklejał się

Latem fajnie jest chodzić boso np. po plaży. Jedynym problemem jest piasek. Klei się. Ale jeśli posmarujesz stopy talkiem, prawie nic nie przyklei się do twoich stóp, a to, co się przyklei, bez trudu się otrząsnie.

Jak się nie poparzyć

Aby nie poparzyć sobie stóp kłapkami, które na słońcu rozgrzewają się jak steki na grillu, odwróć je podeszwami do góry.

Jeśli jednak się poparzyłeś

Przechowuj w zamrażarce kostki aloesu wykonane ze świeżego soku z aloesu lub żelu kosmetycznego z aloesu. Takie kostki można wykorzystać do przecierania oparzeń. Aloes ma właściwości gojące i łagodzące rany, a w postaci kostek lodu również chłodzi.

Alternatywa dla chemii

I znowu o lodach, które są niekwestionowanym liderem sprzedaży gorącego lata. Ale znalezienie dobrych lodów - naturalnych i bez chemii - jest dziś problemem. A samodzielne przygotowanie jest kłopotliwe. Prawda ​​są lody, które przygotowuje się szybko, ale wychodzą pyszne. bananowe. Banany pokroić na kawałki, zamrozić, wyjąć i zmielić w blenderze. Wszystko. Bardzo smaczne.

Właściwy lód do wina

Idealnym napojem na letni wieczór jest schłodzone białe wino. Nawiasem mówiąc, do schłodzenia wina można użyć mrożonych winogron. W przeciwieństwie do lodu, gdy rozmarzają, nie rozcieńczają napoju wodą.

Środek na bezsenność

W upale może być trudno spać. Możesz rozwiązać ten problem za pomocą schłodzonego prześcieradła i kołdry. Złóż w torbę i włóż do zamrażarki na kilka godzin. W świeżym chłodnym łóżku szybko się zasypia.

Główne zdjęcie: zelv