Michael Douglas ma 75 lat. Pewnie pamiętasz jego filmy Gra, Morderstwo doskonałe, Nagi instynkt i Nikomu ani słowa. Aktorzy tamtego pokolenia wstydzili się źle grać. I uczestnicz w filmach ze słabą fabułą i scenariuszem.

Nie tak jak teraz – grają nie tam, gdzie chcą, ale tam, gdzie zostają zaproszeni. Konkurencja jest taka, że ​​przez rok nieobecności na ekranie mogą po prostu o tobie zapomnieć. Ta sytuacja nie może nie wpływać na jakość kina i nasz ogólny poziom kulturalny.

I co za błogosławieństwo, że istnieje Internet, który pozwala znaleźć stare filmy, a nie zadowalać się tym, co współczesne studia „rzeźbią” za ogromne pieniądze.

Znalazłem kilka cytatów Michaela Douglasa w Internecie, o których chciałbym z Tobą porozmawiać. Nie są tak jednoznaczne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. I pod wieloma względami nawet kontrowersyjne.

O relacjach z ludźmi

Czasami wkładamy więcej wysilku, aby zaimponować nieznajomym niż osobom bliskim. I musisz tylko pamiętać, że nie powinieneś brać za pewnik tych, którzy są w pobliżu.

Douglas ma absolutną rację. Istniej taki trend. Mężczyźni i kobiety idą do pracy wystrojeni jak na święto. A w domu chodzą w tym, co nie szkoda wyrzucić. Publicznie jesteśmy mądrzy, przyjaźni, elokwentni. A w domu lekceważymy naszych bliskich: „nie przeszkadzaj, zostaw mnie w spokoju, daj odpocząć”.

Oczywiście, że nie powinno tak być. Ale dodam, że człowiek jest istotą bardzo złożoną. I nie musi „stać na baczność” przed swoimi bliskimi. Każda komunikacja powinna być przyjemna i pożądana.

Chodzi o to, że krewni i przyjaciele są otwartymi księgami. Nie muszisz ich intrygować, zaskakiwać. Oni dobrze nas znają. Ale to nie znaczy, że mniej ich kochamy i bardziej potrzebujemy obcych.

Jak powiedział psycholog Erich Fromm: „To są gry, w które grają ludzie”.

O starości

Wszystko sprowadza się do tego, że wszyscy musimy żyć w ciągłej abstynencji. Wkrótce nie będziemy w stanie nic zrobić.

Wydaje mi się, że ludzie sami wyznaczają sobie granice - co mogą, a czego nie mogą zrobić. A czego nie możesz, a naprawdę chcesz, możesz.

Ale jest inna kategoria ludzi, żyją w każdym wieku pod auspicjami: „Bierz wszystko z życia”.

Nie wiem co jest lepsze - żyć w ścisłych granicach czy pozwolić sobie na 33 przyjemności. Ale musi być jakiś środek. Zwłaszcza na starość.

O zemście

W Internecie znajduje się bardzo popularny cytat Michaela Douglasa, który brzmi tak:

Sukces jest najlepszą zemstą.

Co więcej, aktor mówi, że został źle zrozumiany. Dziennikarze wyjęli to zdanie z kontekstu rozmowy. Douglas ogólnie uważa, że ​​zemsta na kimkolwiek jest absolutnie głupia. Na zawistnych lub nieżyczliwych.

Takie myślenie nazywa „logiką pająków w słoiku”. Rzeczywiście, uraza jakby nakładała na nas niewidzialny kokon, z którego tak trudno się wydostać.

Douglas mówi:

Dziwne jest rozpatrywanie swoich sukcesów tylko w kategoriach „zemsty”. Czy nie możesz po prostu żyć dla siebie? Osiągaj swoje cele i nie dostosowuj się do kogoś innego.

Związać swoje życie z osobistą „vendettą”, tworzyć dla siebie idoli, to zabijać własne, malować swoje życie cudzymi farbami.

Główne zdjęcie: tayni-mirozdaniya