Młody mężczyzna znalazł na dnie rzeki sejf z tysiącami dolarów, ale czekają go kolejne odkrycia...

Podczas badania rzeki Wytham w Grantham, Lincolnshire, George Tyndale i jego ojciec znaleźli niezwykłe znalezisko.

foto: laykni.com

Ojciec i syn szukali artefaktów. Na trop właściciela pieniędzy, biznesmena, którego sejf został skradziony 22 lata wcześniej, naprowadziły dowody, które zaprowadziły ich później do niego.

Znalezienie w małym sejfie, wśród brudu i błota, torby zawierającej 2500 różnokolorowych dolarów australijskich (ok. 1800 dolarów) wprawiło poszukiwaczy skarbów w całkowite osłupienie.

foto: laykni.com

W sejfie znajdował się również certyfikat i kilka przeterminowanych kart bankowych, które dostarczyły wędkarzom informacji wystarczających do odnalezienia Roba Everetta.

Po rozmowie z Robem, podczas której poinformowali go o swoim niezwykłym znalezisku, dwie życzliwe osoby udały się w zeszłym tygodniu do miejsca pracy Roba w Grantham, aby zwrócić mu skradzione rzeczy.

foto: laykni.com

Rob powiedział, że nie może uwierzyć, że udało im się go odnaleźć: „Świat jest pełen różnych ludzi, życzliwych i dobrych. Mogli zatrzymać pieniądze sobie albo powiedzieć, że próbowali się ze mną skontaktować”.

Po spotkaniu z George'em właściciel firmy złożył mu nawet ofertę pracy: „Powiedział mi, że jeśli będę chciał zdobyć doświadczenie zawodowe po ukończeniu szkoły, zawsze mogę liczyć na taką możliwość” - powiedział George.

foto: laykni.com

Ponadto pan Everett wyraził podziękowania dla George'a.

Choć chłopak rozpoczął interesować się wędkarstwem magnetycznym trzy lata temu z zamiarem znalezienia ukrytego złota, jego hobby przerodziło się obecnie w podnoszenie świadomości na temat wpływu zanieczyszczenia rzek na zwierzęta.

foto: laykni.com

Często publikuje informacje o swoich odkryciach na popularnym kanale Magnetic G, który prowadzi w serwisie YouTube.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: laykni.com