Na farmie w Australii znaleziono węża, który zjadł „fałszywe” jajko. Biedactwo zjadło jajko ceramiczne z kurnika, które rolnik umieścił, aby przyciągnąć uwagę kur. Rolnik nie zostawił węża na pastwę losu!

Mieszkaniec Byron Bay w Australii zobaczył tego węża na swojej działce. Najpierw zauważył brak ceramicznego jajka w kurniku - specjalnie je tam umieścił, aby zachęcić kury do znoszenia większej ilości jaj. Widząc stan węża, farmer natychmiast postanowił pomóc i zabrał go do Byron Bay Wildlife Hospital.

Z ustaleń wynikło, że jest to pyton dywanowy. Jajko ceramiczne zagrażało jego zdrowiu i życiu, dlatego weterynarze szybko zaczęli działać. Przeprowadzili endoskopię, odkrywając, że wąż zjadł wcześniej inne jajko, tym razem prawdziwe. Następnie wyciągnęli „fałszywe” jajko przez paszczę pytona.

Zabieg zakończył się pomyślnie - pyton nie odniósł żadnych obrażeń, a jajko zostało wyciągnięte. Następnie wypuszczono go z powrotem do środowiska naturalnego. Przy okazji, pytony dywanowe występują głównie w Australii i Nowej Gwinei. Są to węże niejadowite, a ich pożywienie stanowią ptaki, jaszczurki i małe ssaki.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: petpop.cc