Pyszne kotlety to soczyste kotlety. Cóż, chyba nikt nie lubi suchych kotletów. Chociaż... może są osoby, które lubią suche kotlety?

Zawsze staram się, aby mięso mielone było bardziej soczyste, więc wrzucam kilka „sekretnych składników” dla soczystości.

Ważna uwaga:

Nie liczy się przepis na kotlety, ani mięso, z którego zrobiono mięso mielone. Każda gospodyni ma swój własny przepis na kotlety. Proponuję, aby twoje kotlety były jeszcze bardziej soczyste i smaczne.

Mam trzy składniki, które wrzucam do mięsa mielonego właśnie dla soczystości. Zazwyczaj dodaję jeden, nie wszystkie naraz.

Pierwszy

Zwykła woda. Na samym końcu wlewam odrobinę: 1/4 lub 1/3 szklanki w zależności od ilości mięsa mielonego, następnie ugniatam mięso mielone do uzyskania jednolitej konsystencji przypominającej papkę i smażę kotlety.

Drugi

Do mięsa mielonego dodaję śmietanę. Jedną lub dwie łyżki, w zależności od ilości mięsa. W ten sam sposób, na samym końcu, gdy wszystkie pozostałe składniki zostaną już dodane do mięsa mielonego.

Trzeci

Majonez jest alternatywą śmietany. Dodaję w taki sam sposób jak śmietanę - 1-2 łyżki.

Im drobniej jest pokrojona cebula, tym bardziej soczyste będą kotlety. Można użyć do tego maszynki do mięsa lub zmielić za pomocą blendera. O cebuli wie chyba każdy.

Jeszcze jedno! Subskrybenci poradzili mi, aby do mięsa mielonego dodać łyżkę musztardy - nie tyle dla soczystości, co dla polepszenia smaku. Wychodzi też całkiem nieźle!

Główne zdjęcie: kulinarnie-retepti