Czy lubisz filmy, w których fabuła jest skomplikowana i dlatego trzeba je oglądać niezwykle uważnie? Jeśli przegapisz jakiś ważny moment, możesz nie zrozumieć, jak doszło do takiego czy innego zamierzonego zakończenia filmu. Zwracamy Waszą uwagę na 9 mało znanych filmów, w których fabuła jest zakręcona do granic możliwości. Takie filmy to wielka rzadkość i tak jest właśnie w tym przypadku.

The Gift” (2015)

foto: all4soul.com

Młode małżeństwo przeprowadza się do Los Angeles, ponieważ mąż dostał nową, dobrą pracę. Tam spotykają Gordo, przyjaciela Simona, niby przez przypadek. Daje parze prezenty i próbuje się zaprzyjaźnić, ale Simon nie jest zadowolony ze spotkania swojego kolegi ze szkoły. Ten thriller jest godny uwagi nie tylko ze względu na skomplikowaną fabułę. Reżyser Joel Edgerton napisał również scenariusz do filmu, był producentem i zagrał jedną z głównych ról.

Migawka z przyszłości” (2014)

foto: all4soul.com

Trójka przyjaciół znajduje niesamowity aparat, który pokazuje przyszłość - raz dziennie robi zdjęcie tego, co wydarzy się w tym miejscu o tej porze jutro. To z pewnością kolejny dobry film dla tych, którzy uwielbiają opowieści o paradoksach. Zostały pokazane z ciekawego punktu widzenia: jeśli przyszłość jest ci nieznana, możesz na nią wpłynąć, jeśli jest ci przepowiedziana, nie możesz nic zrobić i bez różnicy czy chcesz tego czy nie, to się spełni. Jeden z tych filmów, który udowadnia, że nawet przy minimalnym budżecie można zrobić coś wartościowego.

Piąty wymiar” (2009)

foto: all4soul.com

Młoda kobieta wybiera się z przyjaciółmi na jednodniową wycieczkę statkiem, aby odpocząć od codziennych zmartwień. Nie mogą się zrelaksować, bo statek się rozbija. Ofiary znajdują ratunek na liniowcu, który w samą porę pojawia się w pobliżu. Ale na statku nie ma nikogo, choć ktoś ewidentnie obserwuje gości. Film jest dość ciężki emocjonalnie i trudny do zrozumienia. Nie każdy może sobie z nim poradzić.

Eksperyment” (2000)

foto: all4soul.com

Film oparty jest na prawdziwym eksperymencie przeprowadzonym na Uniwersytecie Stanforda. Dwudziestu uczniów zostało poproszonych o wcielenie się w role więźniów i strażników. Więźniowie mieli siedzieć w swoich celach i zachowywać się przyzwoicie, natomiast strażnicy mieli utrzymywać porządek bez użycia przemocy fizycznej. Film sięga dalej, ponieważ eksperyment był przeprowadzany na ludziach i został przerwany, gdy tylko stało się zrozumiałe, że sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli.

Czworo do pary” (2014)

foto: all4soul.com

Małżeństwo przeżywa kryzys w związku. Psycholog nie potrafi im pomóc, ale radzi, by udali się do ciekawego domu na wsi, który ma cudowny wpływ na wszystkich rozczarowanych życiem rodzinnym. Akcja rozwija się powoli i wymaga od widza dużej wytrwałości, która na pewno zostanie w końcu wynagrodzona.

Zaproszenie” (2015)

foto: all4soul.com

Była żona zaprasza głównego bohatera i jego nową dziewczynę na imprezę. Wszystko w domu przypomina mu o dawnym życiu, o czasach, gdy żył ich syn. Generalnie na imprezie wygląda na przygnębionego i pochłoniętego własnymi myślami. Jednak nowi przyjaciele jego byłej żony są tak dziwni, że nawet on zaczyna się martwić - co się w ogóle dzieje.

Cela” (2000)

foto: all4soul.com

Psychopatyczny maniak trafia do szpitala w stanie śpiączki, a policja musi się od niego dowiedzieć, gdzie przebywa jego ostatnia ofiara. Próbuje tego dokonać psychiatra Catherine, która wykorzystuje nową metodę, by dostać się do umysłu mordercy. Tam spotyka i poznaje maniaka. Ten niesamowicie piękny film został w 2001 roku nominowany do Oscara za najlepszą charakteryzację.

Pojedynek” (2007)

foto: all4soul.com

Historia opowiada o bogatym pisarzu i młodym kochanku jego żony. Tindle przybywa do rezydencji, by poprosić Wyke'a o rozwód dla swojej kochanki. Nieoczekiwanie zgadza się, ale pod warunkiem, że jego konkurent pomoże mu zainscenizować włamanie do domu z korzyścią materialną dla obu stron. Jest to remake filmu "Detektyw" z 1972 roku. Michael Caine gra tu starszego milionera, a w tamtym filmie, 35 lat temu, grał młodego kochanka.

Słaby punkt” (2007)

foto: all4soul.com

Kolejna historia o tym, że żona zdradziła męża. Po przyłapaniu żony na zdradzie, strzela do niej z zimną krwią, oddaje jeszcze kilka strzałów w powietrze i spokojnie czeka na przyjazd policji. Wszystko wskazuje na to, że sprawa trafi do sądu. Morderca nawet się przyznaje w tym, że popełnił zbrodnię. Sprawa jednak zmienia się na naszych oczach. Doskonały thriller psychologiczny dla fanów Anthony'ego Hopkinsa i aktorskich umiejętności Ryana Goslinga.

Główne zdjęcie: all4soul.com