Banany to najbardziej lubiane owoce wielu ludzi. Trudno się dziwić – nie tylko są smaczne i bogate w wartości odżywcze, ale też świetnie zwalczają poczucie głodu.

Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że skórka z bananu może też mieć wiele zastosowań. Po przeczytaniu tego artykułu będzie Ci żal wyrzucać skórki od bananów do śmieci!

Banany to ulubione owoce sportowców, ponieważ potrafią zatankować ciało energią nawet na 1,5 godziny ciężkiego treningu. Powodują, że nasz mózg wytwarza więcej endorfin, które dają nam poczucie radości. Ponadto, skórki od bananów również mają całkiem sporo niezwykłych zastosowań!

foto: polubione

Skórki z bananów potrafią oczyszczać wodę dzięki temu, że wchłaniają cząsteczki miedzi i ołowiu, które są szkodliwe dla naszego organizmu. Wystarczy, że wrzucisz skórkę na paręnaście minut do naczynia z wodą.

Pomogą wyczyścić też srebrne sztućce! Po prostu zrób coś w stylu gąbki ze skórki bananowej i natrzyj ją srebra. Sama zobaczysz wspaniały efekt!

Ponieważ skórka od banana zawiera olejki i enzymy, pomaga ona w gojeniu podrażnień i oparzeń na skórze, jak również daje ulgę po ugryzieniu owadów. Co musisz zrobić? Wystarczy, że przyłożysz kawałek skórki od banana do bolącego miejsca, a już bardzo wkrótce doświadczysz zmniejszenie bólu.

foto: polubione

Czy słyszałaś, że skórka z banana potrafi wybielać zęby? Po prostu wcieraj jej wewnętrzną część w zęby przez dwie minuty raz dziennie w ciągu tygodnia, a wynik taj czynności Cię przyjemnie zaskoczy!

W skórce po bananie mieści się sporo potasu i magnezu. Substancje te mają działanie łagodzące, przez co możesz poprawić stan swojej cery. Natrzyj twarz wnętrzem skórki od banana, a bardzo szybko odczujesz, że Twoja skóra zrobiła się młodsza i świeższa!

Ze skórki po bananie wyjdzie też świetna ściereczka do… czyszczenia obuwia! Dlaczego? Ponieważ zawiera naturalny wosk. Przetrzyj nią obuwie, po czym wypoleruj je szmatką, wspaniały efekt docenisz na 100%!

foto: polubione

Dzięki wartościom odżywczym skórki z bananów są też dla naszego organizmu źródłem zdrowia. Posiadają dużo witamin i minerałów, które bronią nasze ciało przed nowotworami.

Przygotowanie bananowej herbatki wygląda następująco: zagotuj skórki w wodzie i odcedź. Wyjątkowo wysoka zawartość potasu przyśpieszy Twój metabolizm, a Twoje ciało zacznie spalać zbędną tkankę tłuszczową.

Skórki po bananach można wykorzystać też przy gotowaniu! Aby pierś z kurczaka była soczysta, ułóż ją na skórkach i upiecz!

Główne zdjęcie: polubione.pl