Trudno sobie wyobrazić, ile czasu i wysiłku udało się zaoszczędzić od 1887 roku. To właśnie wtedy wynaleziono pierwszą zmywarkę. Eliminuje kłótnie o to, czyja kolej jest do zmywania naczyń, oszczędza detergenty i obniża koszty mediów. Ale po 150 latach większość ludzi nadal nie wie, jak w 100% korzystać ze zmywarki.

Jeśli mając zmywarkę, wciąż zdarza Ci się myć ręcznie garnki lub duże talerze, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Pragniemy opowiedzieć historię mężczyzny z Irlandii o nazwisku Mike McEwen. Jego małe odkrycie ułatwiło życie ponad tysiącu szczęśliwych posiadaczy zmywarek.

Jak używać zmywarki do wszystkich naczyń

Mike wprowadził się do swojego domu w 2008 roku i odziedziczył zmywarkę po poprzednich właścicielach. To jest ważny szczegół, ponieważ w 2018 roku zamieścił na Twitterze następujący wpis:

„Strasznie mnie denerwowało, że górna półka w zmywarce nie była wystarczająco wysoka. Nie było mowy, żeby zmieściły się tam duże talerze! Musiałem je zmywać ręcznie. Właśnie odkryłem, że półkę można podnieść! Nie wiedziałem o tym przez 10 lat”.

Okazuje się, że Mike nie jest jedynym, który o tym nie wiedział. Post natychmiast zebrał kilkaset komentarzy, do tego został oceniony przez 80 tysięcy zadowolonych użytkowników.

To „odkrycie” polega na tym, że jak się okazuje, wiele zmywarek ma regulacje wysokości półek. Mogą one wyglądać na wiele różnych sposobów, trzeba ich tylko poszukać. Dzięki temu w zmywarce możesz umyć nie tylko talerze, ale i całe garnki.

Sztuczki ze zmywarką do naczyń

Postanowiliśmy dodać kilka nietypowych zastosowań zmywarki. Całkiem możliwe, że niektórzy z Was korzystają z nich już od jakiegoś czasu. Te wspaniałe wskazówki uważamy za genialne!

  • Dokładne umycie ziemniaków do pieczenia w mundurkach.

  • Mycie zabawek dziecięcych (głównie plastikowych i gumowych).

  • Czyszczenie gąbek. To znacznie przedłuży ich trwałość.

  • Czyszczenie butów. Ta metoda jest znacznie łagodniejsza niż wirowanie w pralce.

  • Niektórzy nawet używają zmywarki do gotowania potraw!

Czy kiedykolwiek domyślałaś się, jaki potencjał kryje w sobie zmywarka do naczyń? Przykład Mike'a pokazał wielu, że ręczne mycie dużych naczyń wcale nie jest konieczne. Tak samo jak mycie wielu innych rzeczy. Dlatego zalecamy, abyś w pełni korzystała ze zmywarki - po to ona jest.

Główne zdjęcie: sovkusom