Moc SŁOWA

Nie musisz wkładać wielkiego wysiłku, aby odnaleźć radość życia, pozbyć się problemów i osiągnąć sukces. Najważniejsze to uwierzyć w swoją moc i mieć pozytywne nastawienie. Można to zrobić poprzez moc słów.

Już w czasach starożytnych ludzie zdawali sobie sprawę, że słowa wymawiane z przekonaniem i wielokrotnie powtarzane mogą mieć potężny wpływ na życie i przeznaczenie człowieka.

Zaobserwowano, że częste używanie słów o negatywnym znaczeniu prowadzi do większych problemów i odwrotnie - występowanie w wypowiedziach człowieka słów „pozytywnych” daje taką siłę, że z łatwością radzi on sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi i osiąga sukcesy.

Nasi przodkowie byli mądrzy i wykorzystali tę obserwację, aby modlitwy i zaklęcia były naprawdę skuteczne. Współcześni psychologowie potwierdzili zresztą związek między tym, co mówimy, a naszym postrzeganiem siebie i szczęściem.

Rzecz w tym, że słowa, które wymawiamy najczęściej, odkładają się do podświadomości i wywołują szczególną reakcję organizmu, wpływając na nasze zachowanie i życie w ogóle. Dlatego jeśli w życiu nie układa się najlepiej, różne problemy nie dają Ci spokoju, to czas zastanowić się, jakie słowa najczęściej wypowiadasz.

Oto lista 10 słów, które pomogą Ci pozbyć się problemów i przyciągnąć szczęście do twojego życia.

Powodzenie

Tak, to słowo lubi, gdy zostaje powiedziane na głos. Ale to potężne słowo powinno być wymawiane pewnie i tylko z pozytywnym nastawieniem. Żadnego „Gdyby tylko mi się powiodło...”. Zamiast tego powiedz „wierzę, że dzisiaj mi się uda”.

Szczęście

Szczęście jest tym, do czego się zmierza. Przypominaj sobie ten cel każdego dnia i z pełnym przekonaniem patrz w przyszłość: „Na pewno osiągnę swoje szczęście”. Powtarzając to słowo, przybliżysz do siebie swój cel, a po pewnym czasie faktycznie poczujesz się szczęśliwym człowiekiem.

Miłość

Umiejętność kochania siebie i otaczającego świata jest podstawą do szczęścia. Przypominaj bliskim o tym, co czujesz i nie bój się wyznawać swojej miłości do świata. Powiedz: „Kocham ten świat za jego piękno i możliwości, które stale przede mną otwiera”. Wtedy świat z pewnością odwzajemni się tym samym.

Dobrobyt

Słowo to składa się z dwóch części. Jeśli je przearanżować, to widzimy cudowną kombinację „zdobywania dobra”. Jeśli będziesz często używać tego słowa, a zwłaszcza jeśli będziesz życzyć dobrobytu innym, naprawdę zaczniesz czerpać z życia korzyści i będziesz szczęśliwa.

Wdzięczność

Szczęście odwraca się od tych, którzy potrafią tylko otrzymywać, nie dając nic w zamian. Dlatego bądź wdzięczna, wymawiając słowo „dziękuję” - bliskim ludziom, sprzyjającym okolicznościom, tym, którzy ci pomogli, a następnym razem szczęście znów się do ciebie uśmiechnie.

Sukces

Aby wszystkie twoje przedsięwzięcia naprawdę się udały, częściej wypowiadaj to słowo. W ten sposób przyciągniesz szczęście i osiągniesz to, czego pragniesz.

Pewność siebie

Pewność siebie to jedna z podstawowych cech ludzi szczęśliwych. Jeśli uwierzysz w siebie, szczęście obdarzy cię przychylnością. Częste powtarzanie tego słowa pomoże ci poczuć się pewnym swoich możliwości, przekonać się do własnej wiary, nawet jeśli na początku miałaś wątpliwości.

Zaufanie

Aby wszystko się dobrze ułożyło, trzeba zaufać życiu. Mów częściej o zaufaniu: „Mam zaufanie do życia. Wiem, że okoliczności życiowe będą układać się na moją korzyść”.

Zdrowie

Podstawą do szczęścia jest zdrowie fizyczne i psychiczne. Negatywne słowa, rozmowy o chorobach i ciągłe narzekanie na to, jak się czujesz, nie tylko przyciągają problemy, ale też pogarszają samopoczucie. Jednak słowo „zdrowie” w pozytywnych skojarzeniach przyczyni się do tego, że zawsze będziesz czuła się dobrze.

Nadzieja

Nadzieja jest tym, co sprawia, że nie poddajesz się i idziesz dalej, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Powiedz „mam nadzieję na to, co najlepsze”, a szczęście Cię usłyszy.

Główne zdjęcie: all4soul.com