Łysienie lub wypadanie włosów to dziś powszechny problem u przedstawicieli obu płci. Może być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak stres fizyczny lub emocjonalny, niedobory żywieniowe, zaburzenia hormonalne, alergie, niewłaściwa higiena i nieprawidłowe stosowanie kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Ta maska do włosów, której przepisem podzielimy się dzisiaj, pobudzi wzrost nowych włosów tam, gdzie wypadły. Ponadto odżywi Twoje włosy i sprawi, że będą mocniejsze i zdrowsze.

Ten niedrogi i łatwy zabieg powinnaś stosować raz w tygodniu.

Składniki:

  • Jajko – 1 szt.
  • Dojrzały banan – 1 szt.
  • Miód – 1 łyżka
  • Piwo – ½ szklanki (lub 125 ml)

Sposób przygotowania:

1. W misce rozgnieć banana i dodaj jedno jajko.

2. Dobrze wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji.

3. Dodaj miód i piwo i ponownie dobrze wymieszaj.

4. Nałóż mieszankę na skórę głowy i masuj przez 5 minut.

5. Następnie nałóż czepek prysznicowy i pozostaw na godzinę.

6. Następnie umyj włosy jak zwykle.

Banany są doskonałym źródłem potasu i witamin A, C i E, dzięki czemu są idealne dla słabych włosów. Te witaminy są niezbędne dla zdrowych i mocnych włosów.

Jajka są bogate w zawartość białka, które jest bardzo potrzebne do włosów. Tak więc białko odgrywa ważną rolę we wzroście zdrowych włosów. Dodatkowo jajka nadadzą włosom niespotykany połysk.

Piwo jest bogate w witaminy z grupy B, które zagęszczają włosy.

Miód działa jako środek nawilżający i może zmiękczyć i wygładzić włosy. To świetne źródło witamin, które są bardzo dobre dla skóry głowy. Ponadto miód może z czasem rozjaśnić włosy, jeśli jest stosowany regularnie.

Główne zdjęcie: kakao.im