Picie wody z samego rana może mieć ogromne korzyści w przypadku chorób takich jak astma czy rak. Terapia ta pochodzi z medycyny ajurwedyjskiej, a jej oryginalna nazwa Usha Paana Chikitsa oznacza „wczesno poranna terapia wodą”. Od dawna wiadomo, że picie wody zaraz po przebudzeniu oczyszcza organizm, jelita i zwiększa zdolność organizmu do przyswajania składników odżywczych ze spożywanych pokarmów.

Już w latach 70. ubiegłego wieku wybitny dr Fereydoon Batmanghelidj odkrył na nowo tę starożytną technikę i stwierdził, że dzięki terapii wodnej można wyleczyć nas z takich dolegliwości jak astma, zapalenie stawów, migrena, cukrzyca, nadciśnienie i choroby autoimmunologiczne. Urodzony w Iranie w 1931 roku doktor Batmanghelidj ukończył St Mary's Hospital Medical School, University of London, gdzie studiował pod kierunkiem laureata Nagrody Nobla Sir Alexandra Fleminga.

Odkrył moc wody i wyleczył 3000 osób cierpiących na wywołane przez stres wrzody! Jego wyniki zostały opublikowane w Journal of Clinical Gastroenterology w czerwcu 1983 roku, a z kolei New York Times Science Watch poinformował o odkryciu 21 czerwca 1983 roku.

Sposób na oczyszczanie wodą jest następujący:

  • Zaraz po przebudzeniu się rano wypij około 230 ml wody bez fluoru. Upewnij się, że robisz to na czczo!

  • Nie należy nic jeść ani pić przez 45 minut po wypiciu wody. Po tym czasie można zjeść i się napić kawy bądź herbaty.

  • Wypij szklankę wody pół godziny przed jedzeniem.

  • Wypij ponownie dwie godziny po każdym posiłku.

Fakty o korzyściach płynących z picia wody w ten sposób

  • Przyspiesza metabolizm

  • Stwierdzono, że wypicie szklanki wody zaraz po przebudzeniu przyspiesza metabolizm o 24 procent w ciągu 90 minut.

Po przebudzeniu jesteś odwodniony!

Po ośmiu godzinach snu budzisz się odwodniony. Woda pomaga w produkcji nowych komórek krwi oraz zwiększa przepływ tlenu, który z kolei napędza organizm.

Twój mózg to w 75% woda

Kiedy jesteś odwodniony, twój mózg działa na mniejszym paliwie i doświadczasz problemów, takich jak wahania nastroju i zmęczenie.

Odporność

Jeśli masz tendencję do częstego chorowania, prawdopodobnie nie pijesz wystarczająco dużo wody. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia pomaga utrzymać dobry stan układu limfatycznego, który wpływa na to, jak organizm walczy z infekcjami.

Woda pomaga organizmowi pozbyć się toksyn

Picie wody zaraz po przebudzeniu pomoże organizmowi wyeliminować wszystkie toksyny.

Będziesz mniej jadł

Według jednego z badań: osoby, które wypiły szklankę wody przed każdym posiłkiem, straciły 4,5 funta w ciągu trzech miesięcy, ponieważ „woda wypełnia żołądek i ludzie czują się w rezultacie pełni”.

Główne zdjęcie: google