Wędkarz z Worcestershire w Wielkiej Brytanii, Andy Gackett, złapał gigantyczną „złotą rybkę” w regionie Szampanii we Francji.

foto: lemurov.net

Ryba ta, ważąca 30 kilogramów, była uważana za bardzo nieuchwytną, ale brytyjskiemu rybakowi udało się ją w końcu złapać. Jest to hybrydowy gatunek karpia i karpia koi. Złapanie tej ryby zajęło Brytyjczykowi 25 minut. Rybacy nazywają tę rybę „Marchewką” ze względu na jej jaskrawy pomarańczowy kolor.

Po złowieniu ryby przez rybaka, Brytyjczyk zrobił sobie z nią zdjęcie. Mężczyzna postanowił jednak nie zabijać tej ryby i wypuścił karpia z powrotem do stawu. Andy Gackett zachęcał innych wędkarzy do spróbowania swoich sił w złowieniu słynnej ryby „Marchewki”.

foto: lemurov.net

Ciekawostki na temat wędkarstwa

Rybacy z Chile złowili ogromnego mieszkańca dna morskiego (Regalecus glesne) o długości ponad 5 metrów. Zazwyczaj długość takich ryb, z rodziny regalecus, wynosi 1-2 metry. Wstęgor królewski rzadko wypływa na powierzchnię i uważają go za zwiastun nieszczęścia.

Ta rzadka ryba, występująca tylko w Australii, została odkryta na wybrzeżu Tasmanii. Jest to pierwsze takie znalezisko od 22 lat. Podobna ryba o różowym kolorze została wcześniej znaleziona przez nurków w pobliżu Tasmanii w 1999 roku. Do tej pory odnotowano tylko cztery przypadki zauważenia tych morskich stworzeń.

Główne zdjęcie: lemurov.net