Pragniemy opowiedzieć o najbardziej wrażliwych na krytykę i po prostu obraźliwych osobach spod kilku znaków zodiaku.

Skłonność do brania wszystkiego do siebie jest tak naprawdę związana ze znakiem zodiaku, ponieważ w każdej konstelacji Słońce czuje się inaczej.

Na przykład osoby urodzone w okresie jesiennym (Panna, Waga, Skorpion) są bardziej skłonne do odczuwania melancholii i użalania się nad sobą, natomiast osoby urodzone w okresie zimowym (Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby) na ogół postrzegają siebie jako wyrzutków i od czasu do czasu próbują udowodnić innym swoją wartość.

Z kolei osoby urodzone w okresie wiosennym (Baran, Byk, Bliźnięta) kwitną, dlatego rzadko czują się nieswojo w towarzystwie innych i nie mają do nikogo pretensji. Wręcz przeciwnie, są niezwykle aktywni i ciągle brakuje im czasu, by osiągnąć jeszcze więcej.

Dla osób urodzonych w okresie letnim, takich jak Rak i Lew, Słońce jest w tym okresie najsilniejsze. Zazwyczaj te znaki bardzo chcą osiągnąć sukces. Są jak dzieci, które wierzą, że mogą być kimkolwiek tylko zechcą. Dlatego są niezwykle wrażliwe na krytykę ze strony innych ludzi, gdyż chcą zawsze być na szczycie.

Astrolog spojrzał na wszystkie konstelacje i opowiedział, które znaki zodiaku naprawdę biorą wszystko do siebie.

RAK

Rak bierze swój początek w momencie równonocy letniej, kiedy Słońce znajduje się w najwyższym punkcie na niebie. Dlatego wszystkie uczucia i przeżycia są wyolbrzymione, co sprawia, że osoby spod tego znaku są bardzo emocjonalne. Ten znak ciężko znosi krytykę, ponieważ po prostu nie wie jak ma na to reagować. Rak jest „wiecznym dzieckiem”, pragnie akceptacji i miłości. Oznacza to, że niezadowolenie nie ma tu miejsca, ponieważ zgodnie z logiką Raka, kiedy kochasz, nie chcesz zmieniać osoby.

RYBY

Przedstawiciele spod tego znaku uchodzą za najbardziej romantycznych, ale jednocześnie są to osoby nieufne, podejrzliwe i wrażliwe. Dlatego w najlepszym wypadku będzie się to przekładać na kreatywny zawód i cykliczne użalanie się nad sobą, a w najgorszym bycia „ofiarą”. W istocie, Ryby są w stanie zdobyć to czego pragną dzięki swojej zdolności do wydawania się osobą słabą, zranioną i urażoną. Najczęściej jednak robią to nieświadomie, po prostu dlatego, że źle znoszą uwagi na swój temat. W ten sposób koleżanka, która nie odpowiada na wiadomości lub chłopak, który zapomina o ważnej dacie, może stać się prawdziwą personą non grata w ich życiu.

SKORPION

Najsmutniejszą rzeczą dla Skorpionów jest brak akceptacji ze strony innych. Często mają poczucie, że nie są zauważani, nie rozumiani i nie doceniani. Chodzi o to, że przedstawiciele spod tego znaku mają ogromny potencjał twórczy i potrafią kochać, ale tylko w przypadku całkowitej akceptacji. Gdy ktoś wątpi w talenty lub dewaluuje uczucia Skorpiona, wtedy dla niego jest to największa tragedia. Nie ma pewności siebie, by postawić siebie na piedestale, a uznanie i wsparcie innych ludzi jest w stanie po prostu spełnić tę funkcję. Tak więc pierwszym sygnałem do wyjścia ze związku dla każdego Skorpiona powinien być moment, w którym próbuje się go zmienić i zmusić do bycia zupełnie inną osobą.

KOZIOROŻEC

Najciemniejsza noc jest przed świtem, a najdłuższa noc to dzień, w którym Słońce wchodzi w znak Koziorożca. To właśnie określa charakter przedstawicieli tego znaku. Koziorożce mają skłonność do negatywnego myślenia, gdy czują, że przeszkadzają innym. Niepewność co do siebie, swoich talentów i cech tworzy potrzebę otrzymywania pochwał i aprobaty innych ludzi. To jak narkotyk, który sprawia, że Koziorożce biorą sobie do serca każde wypowiedziane „złe” zdanie. Jeśli nie jest wystarczająco doceniony, Koziorożec jest urażony; jeśli jest chwalony zbyt często, Koziorożec wątpi, czy ta łatwa nagroda ma jakąkolwiek wartość.

LEW

Ten znak jeszcze od dzieciństwa uwielbia być chwalony. Każdy Lew (również introwertyk) marzy o tym, by stanąć na scenie i otrzymać oklaski, jak dziecko, które chce zanurzyć się w miłości swoich rodziców. Wydaje mu się, że każdy powinien postawić go na piedestale i życzliwie podchodzić do tego z powodu tego, że Lew jest narcyzem. Kiedy Lew uświadamia sobie, że ktoś jest od niego lepszy i że nikogo tak naprawdę nie obchodzą jego osiągnięcia, czuje się jak aktor, który występuje w pustym teatrze. Do tego Lew stara się być lubiany, aby zdobyć więcej oklasków i przestaje być sobą. Jest to również obarczone niechęcią do świata i tym, że jest sobą rozczarowany.

Główne zdjęcie: elle