Wszystkie odpowiedzi znajdują się w tobie.

1. Otrzymasz ciało. Może ci się podobać lub nie, ale jest to jedyna rzecz, którą na pewno będziesz miał do końca życia.

2. Będziesz musiał uczyć się w szkole o nazwie Życie na planecie Ziemia. Każda osoba i każde wydarzenie jest twoim nauczycielem.

3. Nie ma błędów, są tylko lekcje. Niepowodzenia są nieodłącznym elementem sukcesu. Nie ma żadnych niewinnych ofiar - każdy jest tylko studentem.

4. Lekcja będzie powtarzana na różne sposoby, aż do jej pełnego opanowania. Jeśli nie przyswoisz sobie łatwych lekcji, staną się one trudniejsze. Gdy się tego nauczysz, przejdziesz do następnej lekcji.

5. Problemy są dokładnym odzwierciedleniem Twojego stanu wewnętrznego. Jeśli zmienisz swój wewnętrzny świat, świat zewnętrzny również się dla Ciebie zmieni.

6. Zrozumiesz, że lekcja została odrobiona, gdy zmieni się twoje zachowanie i stosunek do cierpienia. Mądrość osiąga się poprzez doświadczenie. Mała ilość „czegoś” jest lepsza niż duża ilość „niczego”.

7. Nie ma nic lepszego niż „tu i teraz”. „Tam” nie jest lepsze od „tu”. Kiedy twoje „tam” zmieni się na „tu”, otrzymasz inne „tam”, które znów będzie się wydawało lepsze niż „tu”.

8. To, co mają inni, masz w sobie. Nie można kochać ani nienawidzić tego, co jest w innych, jeśli nie masz tego w sobie.

9. Życie tworzy ramkę, a ty malujesz obraz. Jeśli nie weźmiesz odpowiedzialności za obraz, inni namalują go za ciebie.

10. Dostaniesz wszystko, czego chcesz. Twoje wcześniejsze i obecne pragnienia i myśli określają Twoją przyszłość.

11. Wszystkie odpowiedzi są w tobie. Wiesz więcej niż to, co jest napisane w książkach. Ale żeby to przypomnieć, trzeba czytać książki, analizować, słuchać siebie i ufać sobie.

12. Zapomnisz o tym wszystkim.

Główne zdjęcie: storyfox