Większość ludzi nie przepada za pszczołami, ponieważ są one w stanie popsuć wręcz doskonały piknik na dworzu. Jednakże te małego rozmiaru insekty są niezastąpione w naszym życiu. Nie mamy w tym przypadku na myśli produkowanego przez nie miodu. Ich wkład w zapylanie kwiatów jest ogromny. Niestety pszczoły nie są w najlepszym stanie. Lecz fajnie, iż teraz każda osoba jest w stanie poczynić co nieco ażeby je wesprzeć.

foto: podaj.to

Sir David Attenborough to dziennikarz prowadzący wiele programów przyrodniczeych, w szczególności dla stacji BBC w brytanii. Jest ona postacią niezwykle znaną szczególnie jeżeli chodzi o kraje anglojęzyczne. Tysiące osób wychowało się oraz podkształcało się w przyrodzie na oglądaniu jego programów. W tym wypadku, dziennikarz mający juz 92 lata zdecydował się na pomoc pszczołom. Opublikował on na swej stronie na portalu Facebook wpis udostępniony już przez przeszło 400 tysięcy osób. Naszą prośba jest, abyście wy także przeczytali oraz udostępnili ten apel.

foto: podaj.to

„Podczas ostatnich 5 lat populacja pszczół pomniejszyła się o jdną trzecią. Jeśli pszczoły zniknęłyby raptownie z terytorium naszej planety, ludzie wymarli by w mniej więcej cztery lata. W obecnej porze roku pszczoły zazwyczaj wyglądają tak, jakby umierały, lecz zazwyczaj jest to mocno zdradliwe. Pszczoły często są po prostu wyczerpane bądź zwyczajnie nie posiadają wystarczająco siły na wrócenie do uli, co sprawia, że często umierają. Jeżeli zobaczycie w swoich domach wyczerpane pszczoły musicie tylko przygotować mieszankę wody oraz cukru, aby były one w stanie zyskać znowu siłę. Wymieszajcie dwie łyżki białego cukru z jedną łyżką wody, a następnie połóżcie łyżkę w ten sposób, aby pszczoła była w stanie ją dosięgnąć. Możecie również pomóc poprzez udostępniaenie tego postu oraz szerzenie świadomości w tym temacie.”

foto: podaj.to

Działajmy! Mieszanka możliwa jest do przygotowania samodzielnie i jest banalnie prosta, a może ona pomóc lokalnym pszczołom!

Główne zdjęcie: podaj.to