Bez względu na to, jak długo jesteś w związku, nigdy nie ma usprawiedliwienia z powodu braku uwagi

Bez względu na to, jak długo jesteś w związku, nigdy nie ma usprawiedliwienia z powodu braku uwagi. Czy to ważny mecz piłki nożnej, czy najnowszy odcinek ulubionego serialu, wystarczy odłożyć telefon lub odwrócić się od ekranu do bliskiej osoby, gdy tego potrzebuje.

Co innego, gdy szef dzwoni, by rozwiązać jakiś pilny problem, a co innego, gdy chcemy sobie coś pokazać - np. zabawny obrazek w Internecie. Ale widziałam wielu głupich mężczyzn, którzy po prostu bezmyślnie przeglądają swój Instagram i ignorują dziewczynę siedzącą obok nich.

Na początku może to tolerować, przymknąć oczy i pomyśleć, że pewnie dziś ma kiepski dzień. Może nawet udawać, że też coś przegląda w swoim telefonie, ale przysięgam, że w 9 na 10 przypadków zastanawia się, co może zrobić, żeby to zmienić.

To nie tylko niestosowne i niegrzeczne, ale w końcu ona po prostu przestaje czuć że jest ci potrzebna.

Podczas gdy myślisz, że masz już za sobą etap, w którym należało podjąć wysiłek dotyczący związku, pamiętaj o tym: kiedy ją ignorujesz, uczysz ją żyć bez ciebie.

Czas odłożyć telefon i podejść. To, co dzieje się w Internecie, prawdopodobnie nie jest tak ważne jak to, co dzieje się z Tobą teraz, w rzeczywistości (dotyczy też dziewczyn).

Główne zdjęcie: all4soul.com