Czy zgadzasz się z tym, że czasami trudno jest wyjaśnić, dlaczego coś do kogoś czujesz? Dlaczego do niektórych ludzi nagle coś czujesz, tak jakby była między wami więź? Można odnieść wrażenie, że sam Bóg łączy nas z pewnymi osobami, ponieważ w danym momencie potrzebujemy ich w naszym życiu. To osoby, które nauczą nas ważnych lekcji o życiu i o nas samych.

Jest powód, dla którego ciągnie nas do pewnych ludzi. Patrząc wstecz, zdaję sobie sprawę, że nie było ani jednej osoby, która by mnie czegoś nie nauczyła, która nie odegrała ważnej roli w moim życiu.

Ironia polega na tym, że większość z tych ludzi była tylko „na chwilę”, ponieważ ich celem było pokazanie mi innej drogi, a następnie odejście.

Przeznaczenie decyduje o tym, jaki typ ludzi przyciągasz i myślę, że to jest właśnie piękno wiary, kiedy Bóg wysyła ci dokładnie tego, kogo potrzebujesz w konkretnej chwili. Daje ci odpowiedzi, których szukałeś za pośrednictwem tych ludzi. Oświeca cię, zbliżając do ludzi, którzy wydobywają z ciebie to, co najlepsze.

Po prostu czasem próbujemy, by ci ludzie zostali na zawsze, ale ich rola jest inna. Nie powinni pozostawać w naszym życiu na zawsze. Bóg wyznaczył im tymczasową rolę. Bóg zrobił to dlatego, abyśmy byli lepsi dla tych, którzy mają zostać z nami na zawsze.

Problem polega na tym, że denerwujemy się, gdy ci ludzie odchodzą, ponieważ nie wiemy, w jaki sposób możemy pozwolić im na to. Nie rozumiemy, dlaczego ktoś, kto jest tak piękny, ktoś, kto nas uzdrowił, zostaje nam odebrany. Ale jeśli myślisz, że pozostając w twoim życiu, piękno tych ludzi rozproszy się, a ich miłość umrze, to ta historia nie będzie już tak inspirująca i staną się oni ciężarem, którego nie powinniśmy dźwigać.

Trzeba wierzyć, żeby móc odpuścić. Wierzyć, że historię lepiej zostawić taką, jaka jest. Tak jak powinno być. Jeśli zmienić, to będzie gorzej. Wtedy nie będzie happy endu. Może ci ludzie to anioły, które mają udzielić ci jakiejś lekcji, uzdrowić cię, uczynić lepszym, a gdy przyjdzie czas, polecą z powrotem. Przecież muszą pomóc jeszcze innym.

Może ci ludzie właśnie uczą cię pozwalać odejść, uświadomić sobie, że pewna część twojego życia się skończyła, i uwierzyć, że następna osoba, którą spotkasz, będzie dokładnie tą, której potrzebujesz, nawet jeśli jeszcze o tym nie wiesz.

Ponieważ wiem, że kiedy spotkamy osobę, która ma zostać z nami na zawsze, poznamy ją od razu, ponieważ wreszcie zrozumiemy różnicę między kimś, kto dotyka nas za rękę, a kimś, kto dotyka naszą duszę.

Główne zdjęcie: all4soul.com