Jeśli człowiek bardzo czegoś pragnie i pracuje nad tym, to z pewnością w jego życiu pojawią się sytuacje, które pomogą osiągnąć ten cel.

Nawet w przypadku współczesnego człowieka za sprawą pewnych działań można dokonać cudu. Uważał tak również słynny szwajcarski psycholog Carl Gustav Jung, naśladowca Zygmunta Freuda.

Opracował on teorię synchroniczności. Tak więc, jeśli człowiek bardzo czegoś pragnie i pracuje nad tym, to z pewnością w jego życiu pojawią się sytuacje, które pomogą osiągnąć ten cel.

Na pierwszy rzut oka wydarzenia mogą wydawać się przypadkowe i zupełnie nie związane z marzeniem. Z czasem jednak wszystko połączy się ze sobą. Innymi słowy, będzie to prawdziwy cud.

Na przykład pracownik banku marzy o zostaniu poetą i od dłuższego czasu pisze wiersze. Pewnego dnia postanawia pokazać swoje wiersze prawdziwemu pisarzowi, ale wśród jego znajomych nie ma żadnego. Dwa dni później aspirujący poeta przypadkowo poznaje pisarza i z jego pomocą wydaje swój pierwszy zbiór. Owszem, spotkanie z literatem okazało się szczęśliwe, ale nie przez przypadek. Przecież nic by to nie dało, gdyby poeta nie dążył do spełnienia swojego marzenia.

Tak więc, aby to zadziałało, istnieją trzy ważne elementy, które zależą wyłącznie od danej osoby - marzenie, cel i praca.

Marzenie

Powinno to być najsilniejsze pragnienie, które podnosi na duchu na samo wspomnienie o nim. Nie wolno bać się myśleć o tym.

Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy, możesz wykonać następujące ćwiczenie. Powinieneś odpowiedzieć na pytanie: „Co bym zrobił, gdybym miał magiczną różdżkę?”. Odpowiedź na pewno się znajdzie, niezależnie od tego, czy w tej sytuacji to marzenie wydaje się nie do zrealizowania.

Cel i plan

Jasne sformułowanie celu i kilku punktów związanych z jego osiągnięciem sprawia, że marzenie staje się rzeczywistością. Nie ma co się zastanawiać nad sposobami realizacji marzeń. Życie ci w tym pomoże.

Praca

Marzenie i planowanie to za mało. Trzeba działać. Nawet jeśli cel jest bardzo odległy, zawsze można zrobić mały krok w kierunku jego realizacji. To znaczy, że po podjęciu decyzji trzeba zacząć działać tu i teraz na miarę swoich możliwości. Na przykład, jeśli marzysz o wyjeździe do Paryża, możesz po prostu siedzieć i patrzeć na zdjęcia tego wspaniałego miasta, lub możesz załatwić wszystkie niezbędne dokumenty, nauczyć się francuskiego i poznać wszystkie niuanse wakacji w tym mieście. Prawdopodobnie po jakimś czasie życie sprawi Ci niespodziankę - bilety lotnicze do Paryża.

Jung wierzył, że wszechświat zawsze pomaga człowiekowi, gdy ma dobre intencje. Nie wystarczy jednak mieć cel, aby realizować swoje marzenia. Ważne jest, aby nie leżeć na kanapie, lecz ciężko pracować we właściwym kierunku. Wtedy na pewno uda się osiągnąć to, czego pragniesz.

Główne zdjęcie: misstits.co