Rekordzistą pod względem liczby członków rodziny jest rodzina Zagner. 62 lata temu w Stanach pojawiła się rodzina, która następnie pobiła wszelkie rekordy w liczbie członków rodziny.

Chodzi o pewne małżeństwo - Leo i Ruth Zagner. Są o tyle wyjątkowi, że cztery lata temu świętowali narodziny swojego setnego wnuka. Leo i Ruth są szczęśliwym małżeństwem od 50 lat. W tej rodzinie urodziło się 12 dzieci, z których najstarsza, Linda, ma obecnie 60 lat, a najmłodszy Joe - 31. Leo i Ruth od pierwszych dni swojego małżeństwa marzyli o posiadaniu dużej i zgranej rodziny, a Ruth wyznaje, że czują, iż Bóg pomógł im to osiągnąć.

Pół wieku razem

foto: kakao.im

Od dnia ślubu w kwietniu 1956 roku Rodzina Zagner zawsze i wszędzie była razem. Żyją razem szczęśliwie i radośnie, nigdy się nie rozstają i są przykładem dla innych. Leo i Ruth są często widziani razem ze swoimi 12 dziećmi, wnukami i prawnukami. Kiedy rodzina spotyka się razem, mieszkańcy Stanów mają wrażenie, że to członkowie jakiejś społeczności lub małego miasteczka.

Tworzy drzewo genealogiczne rodziny Zagner

Najstarsza z dzieci, Linda, zbiera informacje o wszystkich członkach ogromnej rodziny Zagner i wiele lat temu rozpoczęła tworzenie drzewa genealogicznego swojej licznej rodziny. W drzewie genealogicznym zapisani są wszyscy członkowie rodziny: ukochani rodzice Ruth i Leo, bracia i siostry Lindy - w sumie 12 osób, ich dzieci - w sumie 53 osoby oraz wnuki, których obecnie jest 46, a nawet jeden prawnuk, który dla Ruth i Leo jest praprawnukiem. Wszelkie zmiany w składzie rodziny są odnotowywane na drzewie i przekazywane wszystkim członkom rodziny.

foto: kakao.im

Podjęła się również misji przypominania wszystkim bliskim o przyjęciach urodzinowych i rocznicach, o których można zapomnieć przez przypadek. O dziwo, mimo że rodzina jest liczna, wszyscy są zawsze świadomi najmniejszych zmian w życiu któregokolwiek z członków swojej ogromnej rodziny i to naprawdę wzbudza szacunek mieszkańców Stanów.

Tradycje rodzinne

Tradycją na spotkaniach rodzinnych jest, że każdy na zmianę pomaga rodzicom w przygotowaniu posiłków dla ogromnej rodziny. Warto zauważyć, że zarówno wnuki, jak i prawnuki są dumne ze swojej rodziny i dbają o siebie nawzajem.

Jeden z wnuków, chyba Austin, powiedział kiedyś, że wiele małych rodzin widuje się o wiele rzadziej niż ich rodzina. Zazwyczaj raz lub dwa razy w roku. On uważa, że to nie jest dobre podejście. Podobnie jak starsi członkowie rodziny Zagner, stale czuje się wspierany przez najbliższych i jest za to wdzięczny.

Główne zdjęcie: kakao.im