1) najbardziej popularną metodą jest rzecz jasna cierpliwe pielenie ręczne. W ten sposób zyskujemy pewność, że pozbędziemy się tylko tego, czego w ogródku nie chcemy.

foto: podaj.to

2) sprawdzoną metodą jest wyłożenie ściółki na rabatach, tak by utrudnić dostęp do ziemi promieniom słonecznym. Znacznie utrudni to kiełkowanie chwastów i ich przebijanie na powierzchnię.

foto: podaj.to

3) skutecznie pozbędziemy się chwastów, polewając kiełkujące rośliny wrzącą wodą. Sposób sprawdzi się np. przy murkach, czy między kamiennymi płytami na ścieżkach.

foto: podaj.to

4) doskonałym środkiem chwastobójczym jest też zwykła sól kuchenna. Wystarczy wymieszać ją z wodą w proporcji 3:1, aby nie zakłócać przy okazji równowagi podłoża.

foto: podaj.to

5) w roli przeszkody dla chwastów sprawdzi się też rozłożenie między naszymi roślinami gazety.

foto: podaj.to

6) chwastów położonych w pewnej odległości od posianych czy posadzonych roślin pozbędziemy się rozlewając na nie ocet winny.

foto: podaj.to

7) warto przygotować własny środek chwastobójczy, mieszając w butelce (najlepiej z atomizerem) ocet, płyn do mycia naczyń i sól. Mieszanka szybko doprowadzi do odwodnienia roślin, a dzięki wykorzystaniu płynu do naczyń długo jeszcze będzie się utrzymywała na spryskanych roślinkach.

foto: podaj.to

8) Nie należysz do osób cierpliwych i efekt chcesz widzieć najlepiej od razu? Użyj po prostu palnika.

foto: podaj.to

9) Jeśli rośliny, które posadziłeś już wzeszły, a w ziemi znajdują się nasiona chwastów, pozbędziesz się ich przy pomocy mąki kukurydzianej. Musisz jednak pamiętać o tym , że mąka zadziała na wszystkie nasiona.

foto: podaj.to

Główne zdjęcie: podaj.to