Pakita trafiła do schroniska El Arca Animal Party w Mar Chiquita położonego w Argentynie już przeszło dwa lata temu. Wolontariusze, którzy się nią zaopiekowali po jej znalezieniu próbowali odszukać jej właściciela, lecz niestety bezskutecznie. Zaś ze względu na to, iż młodsze pieski są o wiele bardziej ochoczo adoptowane aniżeli starsze pieski, takie jak Pakita, prawdopodobieństwo na to, że znajdzie ona nowy dom codziennie malało. Nia prawdę trudno jest opisać to, jak przykro było wtedy biednej Pakicie, osamotnionej suczce, która musiała być w jakimś kompletnie nieznanym jej miejscu.

foto: google

Wolontariusze z Arca Animal nie poddawali się i stale szukali nowego domu dla suczki Pakity. Zdecydowali się oni na zrobienie zdjęcia, ażeby byli oni w stanie opublikować je na portalu Facebook oraz dzięki temu znaleźć ludzi, którzy byliby zainteresowani adoptowaniem jej. Zrobienie zdjęcia okazało się być nieco bardziej trudne niż się teko spodziewali, ponieważ podczas prób jego wykonania, za każdym razem Pakita pochylała głowę i odwracała się od kamery, ponieważ jest ona strasznie nieśmiała. Jednakże w końcu po wielu próbach Pakicie zostało zrobione zdjęcie oraz opublikowane na Facebooku.

foto: google

„Praktycznie od razu odebraliśmy odpowiedź od pewnej kobiety, która twierdziła, iż suczka należy do jej syna oraz że mężczyzna jej poszukuje”, przemówił Ferreyra w wywiadzie dla The Dodo. Kobieta oświadczyła, iż jej syn, Ariel Naveira, nie ma już żadnej nadziei na ponowne spotkanie ze swoją ukochaną Pakitą.

foto: google

Kolejnego dnia jej syn pojawił się w schronisku, ażeby sprawdzić, czy Piesek obecny w tym miejscu to jego suczka Pakita. Wyglądało to tak, jakby Pakita dopominała się czegoś, co uświadczy ją w przekonaniu, iż mężczyzna, który pojawił się w schornisku na pewno był jej właścicielem. Gdy została ona przeniesiona do miejsca, w którym on na nią czekał, suczka bardzo się wahała i nie wiedziała dokładnie czy to on. Schowała się więc za jednym wolontariuszem, lecz dalej ciekawił ją mężczynza. Po kilku mintach najwyraźniej wyczuła ona znajomą woń i bardzo widoczna była chwila, w której zdała ona sobię sprawę z tego, iż ten mężczyzna jest jest właścicielem. Ten moment był cudowny i bardzo rzadko widuje się takie rzeczy. Pakita w jednej chwili stała się taka uszczęśliwiona, iż zaczęła szczekać oraz warczeć.

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że Pakita w końcu trafiła z powrotem do swojego właściciela! Całe zdarzenie możecie obejrzeć na poniżsyzm filmiku. Zachęcamy Was również do udostępnianiu tego filmiku swoim przyjaciołom oraz rodzinie, jeżeli wzruszył on Was tak samo jak nas.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com