Bałagan, brud i nieporządek w domu danej osoby może wiele powiedzieć o jej charakterze. Eksperci podzielili się swoją opinią na temat tego, jak można przeanalizować energię osoby na podstawie bałaganu.

Według feng shui, zagracenie domu ma negatywny wpływ na nasze życie. Nie oznacza to, że musisz codziennie robić porządki, ale nawet jeśli bałagan wskazuje na pewne dobre cechy charakteru, to i tak musisz zrezygnować z tego, aby nie zakłócić przepływu energii Qi.

Brudne okna

Prawie każdy ma okna, które są przynajmniej trochę brudne. Dzieje się tak dlatego, że nie każdy chce utrzymywać je w czystości przez cały czas, a mycie ich jest prawdziwym koszmarem. Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, ma brudne okna, a nie były one myte przez tak długi czas, że uniemożliwiają dostęp do dużej ilości światła, jest to oznaka, że taka osoba pragnie odciąć się od świata. Osoba, która ma brudne okna, prawdopodobnie będzie zamknięta w sobie i niezbyt towarzyska. Być może chodzi o strach przed tym, by otworzyć się na ludzi.

Brudna kuchenka

Jeśli osoba ma bardzo brudną kuchenkę, którą rzadko czyści, może to świadczyć o tym, że ceni swój czas lub jest bardzo zmęczona. Tacy ludzie potrzebują ciszy i spokoju. Prawdopodobnie nie będą robić tego co każą im inni.

Brudny stół w jadalni i mnóstwo niepozmywanych naczyń

Jeśli na stole jadalnym w kuchni panuje wieczny bałagan, może to świadczyć o tym, że dana osoba jest beztroska. Z kolei nieumyte naczynia świadczą o tym, że dana osoba nie wie, co dalej robić w życiu. Zazwyczaj naczyń w zlewie i na stole nie zostawiają osoby infantylne i nieodpowiedzialne, ale te, które w danym momencie nie mają celu w życiu, nie mają motywacji i chęci do działania.

Rozrzucone wszędzie ubrania

Psychologowie i specjaliści w dziedzinie bioenergetyki uważają, że ten rodzaj bałaganu charakteryzuje przede wszystkim osoby, które starają się oszczędnie wydawać pieniądze. O tych osobach można również powiedzieć, że bardzo starannie dobierają słowa i starają się działać z rozmysłem w każdej sytuacji. Są to osoby życzliwe, które lubią sprawiać, że inni ludzie czują się dobrze.

Wszędzie pełno śmieci

Zdarzają się sytuacje, kiedy przychodzisz do domu pewnej osoby i widzisz mnóstwo starych rzeczy leżących w różnych miejscach, które trzeba wyrzucić. Wskazuje to na to, że osoba ta jest przywiązana do przeszłości i że stare rzeczy przypominają jej o czymś ważnym. Może również mieć myślenie stereotypowe. W niektórych przypadkach świadczy to o tym, że dana osoba jest chciwa. Dotyczy to wtedy, gdy rzeczywiście zagracona jest cała lub większa część przestrzeni.

Bałagan w szafie

Jeśli widzisz, że w szafie danej osoby panuje totalny bałagan, to jeszcze o niczym nie świadczy. Ważne jest, aby spojrzeć na mieszkanie lub dom jako całość. Jeśli bałagan jest tylko w szafach, a reszta domu wygląda idealnie, to właśnie wtedy można wyciągnąć pewne wnioski. Może to świadczyć o skrytości danej osoby. Dla takiego mężczyzny lub kobiety wygląd jest najważniejszy. Jest to ważniejsze niż to, co jest w środku, więc często zakochują się w pięknych ludziach i nie potrafią zrozumieć jaki ma charakter dana osoba.

Jeśli tylko w sypialni panuje bałagan

Sypialnia jest najważniejszym miejscem w domu każdego człowieka. Jeśli panuje w niej totalny bałagan, podczas gdy wszystkie inne pomieszczenia są stosunkowo uporządkowane, wskazuje to, że dana osoba ma bardzo niską samoocenę, a jej stan psychiczny pozostawia wiele do życzenia. Osoba może odczuwać niepokój.

Bałagan na stanowisku pracy

Biurko, na którym leży mnóstwo różnych papierów i kubków wskazuje kreatywność danej osoby. Zagracone półki na biurku mogą wskazywać na pewien poziom infantylizacji. Według ekspertów, zagracone miejsce pracy czasami wskazuje również na pewien dysonans poznawczy.

Główne zdjęcie: esotericblog