Zwierzęta wsparcia emocjonalnego pomagają ludziom różnymi sposobami, gdy zmagają się oni ze zdrowiem psychicznym, czego Jen Medrano także doświadczyła!

Jest ona mamą Watson i Kiko, dwóch uroczych szczeniąt, przynoszących jej i światu mnóstwo radości. Dodatkowo, Watson daje Jen ogromną pomoc w trudnych chwilach.

foto: inspiremore.com

By podziękować Watson i szerzyć świadomość o korzyściach posiadania takiego psa, Jen niedawno zamieściła uroczy film na Instagramie.

„Mam lęki i niedawno zdiagnozowano u mnie zespół stresu pourazowego” - napisała. „Watsona jako mój emocjonalny pies wspierający to najlepsza rzecz w moim życiu. Dorosłam dzięki temu psu w moim życiu, sprawiającemu, że ​​chcę żyć”.

foto: inspiremore.com

Na filmie Jen siedzi na podłodze z twarzą w dłoniach. Gdy Watson ją widzi, podbiega i ją obejmuje. Gdy Jen czuje się źle, Watson ją przytula. Prawie tak, jakby mówił: „Jestem tu. Możesz na mnie polegać."

„Podczas kwarantanny miałam czas na myślenie o wielu rzeczach. Myślałam o tym, że jestem szczęśliwa bo posiadam tak opiekuńczego i wyjątkowego psa, jak Watson” - dodała Jen. „Psy są niesamowite. Psy to życie.”

foto: inspiremore.com

Nasze zwierzaki są cudowne! Gdy jesteśmy smutni, zawsze poprawiają nasz dzień. Cieszymy się, że Jen ma Watsona, który zawsze jej pomaga.

Zobacz Watsona w akcji na filmie niżej.

Główne zdjęcie: inspiremore.com