Niektórzy rozpoznają charakter kobiety po jej sposobie prowadzenia rozmowy, ubraniu, fryzurze, a nawet sposobie chodu, ale my spróbujemy zrozumieć kobietę po jej butach, a konkretnie po obcasach.

Któż z nas wiedział, że mój przyjaciel ze szkoły, z wykształcenia psycholog, który jako student pracował na pół etatu jako szewc w pobliskim sklepie obuwniczym, porównał cechy charakteru kobiety do butów, jakie nosi kobieta. Spotkałem go niedawno i opowiedział mi o swoich obserwacjach jako studenta oraz o ustaleniach psychologów, którzy badali to zjawisko.

Gdybym wiedział o tych obserwacjach wcześniej, uważniej przyglądałbym się butom mojej żony.

Jak więc rozpoznać charakter kobiety po jej butach?

Wysokie obcasy

Wysokie obcasy są preferowane przez dziewczyny, które mają niską samoocenę i za pomocą wysokich obcasów chcą „wznieść się wyżej”, aby poczuć się pewniej. Jednak wysokie obcasy są również preferowane przez dziewczyny, które przeciwstawiają się społeczeństwu, będąc zbyt seksowne i uwodzicielskie.

Szpilki

Szpilki wybierane są przez atrakcyjne dziewczyny, które lubią flirtować i zawierać nowe znajomości. Są one bardzo kobiece. Z łatwością mogą uwieść mężczyznę, a następnie uciec od niego w tych samych szpilkach.

Buty na wysokim koturnie

Buty na koturnie, według psychologów, preferowane są przez dziewczyny, które są stanowcze i zdecydowane, nie lubią, gdy się z nimi spierają, gdyż uważają, że zawsze mają rację, a jeśli nie, to i tak będą bronić swojego poglądu do końca. Są bardzo nieprzewidywalne, więc trzeba uważać.

Buty na niskim koturnie

Buty na niskim koturnie noszą dziewczyny będące romantyczkami, łatwo nawiązujące kontakty, nie lubiące konfliktów. Stawiają sobie cel i dążą do niego, zawsze osiągają sukces: czy to w pracy, czy to na uczelni.

Balerinki

Balerinki noszą dziewczyny, które są delikatne, bardziej opanowane i zawsze marzą. Czasami wpadają w depresję i często płaczą. Łatwo jest z nimi pójść na kompromis.

Buty na płaskiej podeszwie

Buty na płaskiej podeszwie często zakładają dziewczyny, które są stale zmęczone, ciężko pracują i mają dość energii, by być opiekuńczą gospodynią i bardzo dobrym pracownikiem. Takie osoby są doceniane i szanowane.

Sportowe buty

Dziewczyny w sportowych butach są bardzo kapryśne, są konserwatywne i preferują komfort i wygodę. Łatwo znajdują wspólny język z nowymi ludźmi, ponieważ są zawsze otwarte i szczere. Nie dotyczy to jednak dziewczyn, które właśnie wybrały się na poranne bieganie, gdyż zazwyczaj zakładają wyłącznie szpilki.

Główne zdjęcie: cluber.com.ua