Dzięki tym domowym sposobom nawet najsłabsze sadzonki odżyją i dobrze przyjmą się w ziemi. I to wszystko bez żadnych środków chemicznych i bez zbędnych wydatków. Kolejną zaletą jest niezawodna ochrona przed chorobami, poprawa odporności i budowa silnego systemu korzeniowego u młodych roślin. Sugeruje się stosowanie 2 nawozów jednocześnie, które działając w połączeniu doskonale się uzupełniają. Pomidory, ogórki, bakłażany i papryka to nie wszystkie warzywa, dla których takie nawozy będą prawdziwym zbawieniem.

Aby przygotować pierwszy roztwór, należy zalać 1 łyżeczkę cynamonu ciepłą wodą i dobrze wymieszać. Pozostawić do zaparzenia na 1-2 dni, następnie przecedzić i użyć do spryskiwania liści. Możesz również zwilżyć glebę tym roztworem. Wśród innych zalet, cynamon jest silnym naturalnym antybiotykiem, może zdezynfekować glebę i chronić młode sadzonki przed patogenną mikroflorą, w tym chorobami grzybowymi. Roztworem cynamonu można opryskiwać sadzonki raz na 1-2 tygodnie.

foto: cpykami

Drugi środek stosuje się do podlewania pod korzeń. Do przygotowania wystarczy zalać obierki 5 dużych ziemniaków 2 litrami wody, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 15-20 minut. Pozostawić wywar z ziemniaków do całkowitego ostygnięcia, a następnie przecedzić i wykorzystać do nawadniania. Oprócz mnóstwa korzystnych składników odżywczych, wywar z ziemniaków jest wzbogacony o skrobię w formie łatwo przyswajalnej dla młodych roślin. Wszystko to przyczynia się do szybkiego wzrostu korzeni i rozwoju silnej łodygi. Można go stosować raz na 10 - 14 dni.

foto: cpykami

W ten sposób, zupełnie za darmo, we własnej kuchni, można uzyskać silne i odporne na choroby sadzonki. W odpowiednim czasie dzięki takim zabiegom będziesz cieszyć się wyjątkowym urodzajem. Jeśli z jakiegoś powodu posadzone przez ciebie sadzonki są dalekie od ideału, koniecznie wypróbuj ten sposób. Rezultaty będą widoczne już po jednorazowym zastosowaniu.

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami