Cały świat otworzy się przed Tobą, gdy Ty sama się na niego otworzysz.

Nic nie pozostaje takie samo. Cały ból, zmartwienie i smutek, który czujesz w tej chwili, za kilka lat nic nie będzie znaczył.

Wszystko się zmienia. Rozwijasz się, uczysz i pokonujesz trudności. Pewnego dnia po prostu spojrzysz wstecz i zrozumiesz, dlaczego musiałeś przez to wszystko przejść i dlaczego twoje serce musiało zostać złamane.

Chcę, żebyś wiedziała, że to, z czym się zmagasz, nie jest na zawsze. Twoja historia będzie miała inne zakończenie. Warto mieć nadzieje, wystarczy otworzyć oczy i ją znaleźć. Jest na tym świecie mnóstwo powodów, by nie poddawać się, by się uśmiechać, by się podnieść i spróbować jeszcze raz.

Może nie jest Ci łatwo w to uwierzyć, ale kryje się w Tobie ogromny potencjał. Dopiero zaczynasz swoją przygodę. Twoje mocne strony powoli się rozwijają. Musisz tylko dać sobie trochę czasu. Bądź cierpliwa. Czasami będziesz miała wrażenie, że utknęłaś w jednym miejscu. Czasami będziesz sfrustrowana z powodu rzeczy, które są poza twoją kontrolą. Po prostu czekaj. Poczekaj, aż twoje życie zmieni się na lepsze.

Jesteś jeszcze bardzo młoda. Masz jeszcze kilkadziesiąt lat na doskonalenie swoich umiejętności i budowanie pewności siebie. Tylko przypominam Ci, że nie pozostajesz w tyle tylko dlatego, że nie osiągnąłeś jeszcze tego, czego pragniesz. Każdy ma swoją własną ścieżkę w życiu. Jedyną osobą, na której powinnaś się w tej chwili skupić, to właśnie Ty. Popracuj nad swoją samoświadomością. Dowiedz się, co Ci odpowiada, a co nie.

Spełnienie marzeń jest bardzo trudne. Będziesz wyczerpana i zagubiona. Będziesz chciała się poddać, wycofać i zacząć wszystko od nowa. Droga do marzeń nie jest łatwa, ale z czasem zrozumiesz, że było warto, kiedy dostaniesz to, czego pragniesz, ponieważ nie ma na świecie nic lepszego niż osiągnięcie sukcesu.

Dlatego przypominam Ci, że w przyszłości czekają Cię wielkie rzeczy. Będziesz inspirować innych, będą cię podziwiać. Dzieci będą widziały w Tobie kogoś, na kogo będą chciały się wzorować, gdy już dorosną. Znajdziesz szczęście w swojej pasji i zasadach. Nie wszystkim ludziom będziesz się podobać. Nauczysz się doceniać tych, którzy w Ciebie wierzą. Cały świat otworzy się przed Tobą, gdy tylko Ty sama się na niego otworzysz. Przestaniesz stresować się swoją bezbronnością, delikatnością i otwartym sercem. Znajdziesz odpowiednich ludzi, przed którymi będziesz mogła się otworzyć. Wpuścisz ich do swojego życia. Będziesz zdziwiona, jak dobrze jest dzielić się swoimi myślami i uczuciami z tymi, którzy cię otaczają.

Przypominam, że prędzej czy później znajdziesz kogoś, kto będzie starał się stać częścią twojego życia. Dzięki niemu nie będziesz się już bała, że zestarzejesz się w samotności. Będziesz czuła się komfortowo za każdym razem, gdy on będzie w pobliżu.

Przyszłość jest niepewna. Czasem nawet przerażająca, gdy się o niej myśli. Ale czyż nie jest cudownie nie wiedzieć, co będzie dalej? Czy możliwość zaufania nie oznacza wolności? Możesz nie chcieć tego, gdzie teraz jesteś i co masz, ale jestem tutaj, aby powiedzieć ci, że pewnego dnia zmienisz zdanie. Pewnego dnia znajdziesz się w miejscu, które będziesz nazywać domem. Spędzisz resztę swojego życia z kimś, kto kocha cię za to, kim jesteś. Wszystko będzie wydawało się dla ciebie czymś zwyczajnym. Na razie po prostu miej nadzieje i ruszaj do przodu.

Główne zdjęcie: youtube