Za pomocą zwykłych środków

1. Wódka. Można użyć do tego najtańszej wódki. Wystarczy przelać ją do spryskiwacza i spryskać rośliny.

2. Coca-Cola. Należy użyć w taki sam sposób jak wódkę.

3. Szare mydło: rozpuścić 200 g szarego mydła w 10 litrach wody.

4. Amoniak: rozcieńczyć 1 łyżkę amoniaku w 10 litrach wody.

5. Popiół: 200-300 g popiołu należy zalać 5 litrami wrzątku. Następnie należy ostudzić, przecedzić i dodać 20 g szarego mydła.

6. Glistnik: 3-4 kg świeżego glistnika (lub 1 kg suszonego) należy zalać 10 litrami wody i zaparzać przez 1-2 dni. Następnie należy przecedzić i dodać szare mydło.

7. Mniszek lekarski: 400-500 g liści należy zalać 10 litrami wody. Następnie należy zostawić na 2-3 godziny. Po tym czasie wystarczy przecedzić.

8. Łupiny czosnku i cebuli: 1 szklankę łupin czosnku i cebuli należy zalać 3 litrami wrzącej wody. Następnie należy zostawić na 3-4 godziny. Po tym czasie wystarczy rozcieńczyć w 10 litrach wody.

9. Pędy boczne pomidorów: 250 g pędów bocznych należy zalać 5 litrami wrzątku. Pozostawić na jeden dzień. Dodać 20 g szarego mydła.

10. Pokrzywa: 100-200 gramów pokrzywy należy zalać 1 litrem wody. Wystarczy zostawić na dobę.

11. Gorczyca: 200 g proszku należy rozpuścić w 1 wiadrze wody.

12. Skórka z pomarańczy: 1 kg skórki z pomarańczy należy zalać 10 litrami ciepłej wody. Zaparzać przez 3 dni.

13. Krwawnik: 2.5 kg krwawnika należy zalać 10 litrami wody. Gotować przez około 30 minut.

14. Rumianek: 1 kg suszonego rumianku (który jest sprzedawany w aptekach) należy zalać 10 litrami ciepłej wody. Pozostawić na 12 godzin.

Przed użyciem należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1:3.

15. Łopian: pół wiadra rozdrobnionych liści należy zalać 5 litrami ciepłej wody. Zaparzać przez 2 dni.

SEKRET SUKCESU

Mrówki jak wiadomo żywią się spadzią, którą zostawiają mszyce i to one roznoszą te szkodniki po ogrodzie i warzywniaku, przeciągając je z jednej rośliny na drugą, by budować kolejne kolonie. Dlatego tak ważne jest nie tylko zwalczanie mszyc w ogrodzie, ale także mrówek.

W tym celu należy dwukrotnie w ciągu lata użyć środku na mrówki. Można go stosować w każdej chwili, ponieważ nie zostaje na roślinach, a jedynie trafia do gleby.

! Do roztworu należy dodać mydło, aby pozostało na liściach na dłużej. Aby szybciej się rozpuściło, należy zetrzeć szare mydło na tarce o grubych oczkach.

FAKT

Wśród roślin ogrodowych mszyce szczególnie lubią żurawinę, porzeczkę, jabłoń i gruszę. W ogrodzie pojawiają się zazwyczaj na kosmosie, nasturcji, maku, malwie i begonii. Z drzew leśnych zazwyczaj wybierają lipę.

Główne zdjęcie: google