Lwy, tygrysy i niedźwiedzie zazwyczaj nie żyją razem. Ale nie każde zwierzę przeżyło traumę, która utworzyła więź między 3 różnymi drapieżnikami.

W 2001 roku policja weszła do domu dealera w Atlancie w stanie Georgia. W piwnicy ujrzeli przerażający widok. Były tam 3 przerażone, głodne i pokryte robakami młode, które nie powinny tam być.

foto: inspiremore

Lew afrykański, Leo, był w małej skrzyni z raną na twarzy. Shere Khan, tygrys bengalski, był wychudzony, a czarny niedźwiedź, Baloo, miał na sobie uprząż tak małą, że wbiła się w jego ciało.

Ich koszmar w końcu się skończył; Departament Zasobów Naturalnych Gruzji wysłał ich do Sanktuarium Zwierząt Arki Noego, organizacji ratującej zwierzęta w Locust Grove. Tam spędzili resztę życia na pięknym dużym terenie. Przeszli zbyt wiele, by wrócić na wolność.

foto: inspiremore

„Gdy zostali przywiezieni do ośrodka byli ranni, przestraszeni i przytuleni do siebie” - mówi dla HuffPost kurator Allison Hedgecoth. Gdy poczuli się lepiej, przytulili się i bawili. Byli dobrym trio.

foto: inspiremore

Pracownicy ośrodka myśleli, że trzeba będzie ich rozdzielić, gdy dorosną, bo nie będą chcieli być razemą. Jest to naturalne u zwierząt. Ale trio NLT (niedźwiedź, lew, tygrys), nigdy nie przestało się kochać. Ośrodek postanowił zostawić je razem.

foto: inspiremore

Przez 15 lat Baloo, Leo i Shere Khan żyli, spali i jedli w jednym miejscu. Po przeżyciu trudnych chwil nie mogli być szczęśliwsi.

foto: inspiremore

Baloo uwielbiał dokuczać Leo kęsając go. Shere Khan często tulił się do braci.

„Mimo że są na dużym terenie, zwykle są blisko siebie”, mówi Allison dla Inside Edition.

foto: inspiremore

„Dowodzi to, że nie tylko współistnieją i mieszkają razem, a świetnie się razem bawią”.

Leo i Shere Khan spędzili resztę życia z Baloo, nim odeszli w 2016 i 2018 roku. Baloo był rzy obu pochówkach i podczas ich ostatnich dni.

foto: inspiremore

Wszyscy w ośrdku cierpią z powodu ich odejścia lecz są szczęśliwi, że dali im fantastyczne wspólne życie. Upewniają się, że Baloo wie, że nie jest sam.

foto: inspiremore

Spoczywaj w pokoju, Leo i Shere Khan. Nigdy nie zapomnimy waszej pięknej historii o przetrwaniu i przyjaźni.

The BLT huddle

Have you heard the story of how The BLT - Baloo, Leo and Shere Khan came to be? Baloo the American black bear, Leo the African lion, and Shere Khan the Bengal tiger; known as "The BLT" came to Noah's Ark in 2001 after they were discovered by police officers in a basement of an Atlanta home during a drug raid. At only a few months old, all three cubs were frightened, malnourished, and infected with internal and external parasites when the Georgia Department of Natural Resources brought them to Noah’s Ark. Baloo, Leo and Shere Khan eat, sleep, and play together and even seek out grooming and affection from one another, head rubbing and licking each another. Their terrifying early months in life bonded the three together and they are truly inseparable despite their obvious differences. How far can we spread their story? Please share. :-) <3 www.noahs-ark.org

Gepostet von Noah's Ark Animal Sanctuary am Samstag, 6. Juni 2015

Source: facebook.com

Główne zdjęcie: inspiremore.com