Miliony widzów na całym świecie zapamiętały Olivię Hussey jako jedną z najpiękniejszych Julii kina. W wieku 16 lat zagrała w filmie Romeo i Julia włoskiego reżysera Franco Zeffirelli. Nie była to pierwsza i nie ostatnia filmowa adaptacja słynnej tragedii szekspirowskiej, ale ta wersja przez wielu uważana jest za najbardziej udaną.

foto: vazhnoznat.com

Sekret sukcesu

Ekranowa wersja Zeffirelli różniła się od innych przede wszystkim doborem aktorów. Zwykle do roli Julii przyjmowane były doświadczone znane aktorki, ale Włoch szukał młodej dziewczyny, która jak najbardziej dorównałaby literackiemu pierwowzorowi.

Olivia Hussey wydawała się reżyserzowi idealnie dopasowana. Urodziła się w niezwykłej rodzinie w Argentynie. Ojciec dziewczynki był miejscowym śpiewakiem operowym, a jej matka była zamożną damą z Wielkiej Brytanii. Małżeństwo szybko się rozpadło, a mała Olivia zaczęła mieszkać z matką w Londynie.foto: vazhnoznat.com

foto: vazhnoznat.com

Dziewczyna marzyła o scenie od najmłodszych lat. Olivia uczęszczała do szkoły teatralnej i grała w spektaklach. Kiedy młoda aktorka znalazła się na castingu do Romea i Julii, Franco Zeffirelli wybrał ją spośród setek kandydatek. W Olivii dostrzegł połączenie piękna, skromności i talentu, którego potrzebował.

Światowa sława

Dzięki staraniom całej ekipy filmowej Julia na ekranie okazała się jak najbardziej podobna do obrazu stworzonego przez Szekspira. Kostiumy, fryzury i dodatki odpowiadały epoce i idealnie pasowały aktorom.

Ekranowy duet Olivii i brytyjskiego aktora Leonarda Whitinga podbił serca widzów. Film został wydany w 1968 roku i od razu stał się sensacją. Nowi Romeo i Julia stali się światowymi gwiazdami, a reżyser Zeffirelli potwierdził swój status mistrza włoskiego kina.

foto: vazhnoznat.com

Ekipa filmowa podróżowała po całym świecie, prezentując swoją twórczość. Wszędzie czekało na nich ciepłe powitanie. A na bankiecie w Wielkiej Brytanii czołowi aktorzy zostali nawet przedstawieni rodzinie królewskiej. Jak niektórzy stwierdzali, Olivia Hussey zafascynowała księcia Karola tak bardzo, że syn królowej zapraszał aktorkę do tańca przez cały wieczór.

Przyszłe życie

Jednak liczne wyjazdy, wywiady i imprezy towarzyskie były trudne dla Olivii. Faktem jest, że dziewczyna cierpiała na agorafobię, strach przed otwartymi przestrzeniami.

foto: vazhnoznat.com

Hussey ożeniła się kilka lat po Romeo i Julii. W małżeństwie z aktorem Deanem Paulem Martinem Olivia urodziła syna. Para mieszkała razem przez 7 lat, po czym rozstali się jako przyjaciele.

Nowa główna rola w portfolio aktorki pojawiła się w 1977 roku. W nowym dziele Franco Zeffirelliego Jezus z Nazaretu Olivia Hussey zagrała Matkę Boską.

W poszukiwaniu szczęścia

Kolejne dekady nie były łatwe dla aktorki. Zmagała się z chorobą i czasami występowała w małych filmach, ale nie przyniosły one poprzedniego sukcesu.

Aktorka nie zrezygnowała z prób zbudowania szczęśliwej rodziny. Jej drugim mężem był japoński muzyk Akira Fuse. Od niego Hussey urodziła drugiego syna. Ale to małżeństwo też się rozpadło.

Dopiero na początku lat 90. Olivia poznała swoją prawdziwą miłość. Słynna Julia poślubiła amerykańskiego artystę Davida Glena Eisleya i urodziła mu córkę. Para nadal jest szczęśliwa.

Olivia Hussey dzisiaj

Pomimo wielu trudności na swojej drodze, Olivia Hussey była w stanie znaleźć spokój ducha. Ponadto w 2003 roku spełniła swoje marzenie grając słynną zakonnicę Matkę Teresę.

foto: vazhnoznat.com

Potem Olivia zagrała w kilku kolejnych filmach, po czym opuściła kino. Teraz 69-letnia aktorka cieszy się życiem i konkaktem z dorosłymi dziećmi.

Teraz jej córka India Eisley podbija kino. Po gwiezdnej matce dziewczyna odziedziczyła zarówno piękno, jak i pragnienie sceny.

foto: vazhnoznat.com

Główne zdjęcie: vazhnoznat.com