Sophia Loren jest uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet XX wieku. Aktorka urodziła się 20 września 1934 roku w Rzymie. Wczoraj celebrytka obchodziła 86. urodziny, ale chcę zauważyć, że w ogóle nie zwraca uwagę na swój wiek. Sophia nadal pozostaje piękną kobietą, która ma niezwykle efektowny wygląd!

foto: laykni.com

Jako dziecko Sophia nie postrzegała siebie za piękną dziewczynę, bowiem mając wysoki wzrost była uważana za bardzo chudą, a jej twarz wydawała się większa (ze względu na szczupłość). Ale w wieku 14 lat została zwycięzczynią konkursu piękności. Zrozumiała, że jej długi nos, a także duże usta i gęste rzęsy są piękne, więc zaczęła pozytywnie postrzegać swoje ciało.

foto: laykni.com

Przez całe życie Sophia miała jednego męża. Nazywał się Carlo Pontiego. Mężczyzna był od Sophii znacznie niższy oraz starszy o 22 lata. W 2007 roku zmarł w wieku 94 lat.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

W tym małżeństwie Sophia urodziła dwóch synów. Pierwszy o imieniu Carlo, który ma teraz 52 lata, a także Edoardo, ma 47 lat.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Jeszcze zanim Loren stała się znaną aktorką, to zagrała we wszystkich filmach, do których została zaproszona jako aktorka. Wcale się tego nie wstydziła. Zdobyła swojego pierwszego Oscara w wieku 26 lat za rolę w filmie „Matka i córka”.

foto: laykni.com

A kiedy zadzwonił do niej Charlie Chaplin, aby zaprosić młodą aktorkę do udziału w filmie „Hrabina z Hongkongu”, to Sophia zgodziła się bez wahania, bo po prostu uwielbiała go jako aktora.

foto: laykni.com

Przez ostatnie 10 lat aktorka Sophia Loren nie zagrała w żadnym filmie, bowiem większość swojego czasu spędzała w swoim pięknym domu nad Jeziorem Genewskim. Przeważnie jest zaangażowana w codzienne sprawy domowe, a także czytając książki. Pomimo tego Sophia chętnie przyjmuje zaproszenia do udziału w imprezach w gronie znajomych i przyjaciół.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

W 2018 roku aktorka Sophia Loren została zaproszona jako gość honorowy na jubileusz 70-lecia wręczenia nagród Bambi Awards, które dotyczą profesjonalistów z branży medialnej. W 2019 roku Sophia została zaproszona na ceremonię związaną z nadaniem imienia statkowi wycieczkowemu i nie bez powodu: statek otrzymał imię „MSC Belissima”, co w języku włoskim oznacza „piękny” lub „piękna”.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Sophia Loren jest jedną z tych znanych aktorek, które są nazywane gwiazdami filmowymi. Wciąż pozostaje nią nawet w wieku 86 lat, a nawet jeśli już nie angażuje się w granie ról w filmach. Więc składamy najlepsze życzenia urodzinowe dla pięknej Włoszki!

foto: laykni.com

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com