Od 1996 roku George Michael przeznaczył cały dochód z piosenki „Jesus to a Child” na cele charytatywne. Przesłał miliony dolarów, które uratowały setki tysięcy dzieci.

Legendarny muzyk George Michael, który zmarł 25 grudnia 2016 roku w wieku 53 lat na zawał serca, świętując swoje ostatnie święta Bożego Narodzenia. Jak na ironię, „Last Christmas” to światowej sławy hit George'a Michaela. Jak się okazało, Michael był bardzo hojnym dobroczyńcą, który wolał nie mówić o swoich wydatkach na pomoc innym.

Michael potajemnie przekazał miliony dolarów na pomoc sierotom, bezdomnym, chorym i po prostu ludziom będących w tarapatach.

Prezenter telewizyjny Richard Osman, kilka godzin po wiadomości o śmierci artysty, powiedział dziennikarzom, że w jednym z odcinków programu Deal Or No Deal kobieta powiedziała, że ​​ciąża jest dla niej niemożliwym marzeniem, ponieważ potrzebowała 15 tysięcy funtów na zapłodnienie in vitro.

Następnego dnia George Michael potajemnie zadzwonił i dał jej 15 000 funtów.

Należy zauważyć, że w 1997 roku George Michael stracił matkę - zmarła na raka. W tamtym czasie piosenkarz opisał ją jako „kobietę współczującą”.

Ona, podobnie jak ja, czuła, że ​​żyjemy w świecie, który stopniowo traci zdolność do współczucia i pomocy,

- powiedział w jednym z wywiadów Michael, który prawie 10 lat po incydencie dał darmowy koncert w Londynie dla pielęgniarek Państwowej Służby Zdrowia, dziękując im za pomoc matce.

Ponadto artysta od wielu lat wspiera Childline, Terrence Higgins Trust i Macmillan Cancer Support.

Jego darowizny pomogły wielu osobom zarażonym wirusem HIV prowadzić normalne życie wolne od uprzedzeń i dyskryminacji,

- powiedziała dyrektor Terrence Higgins Trust.

Dał 25 000 funtów nieznajomej w kawiarni, ponieważ płakała z powodu długu. Wypisał czek i poprosił kelnerkę, żeby dała go kobiecie po jego wyjściu.

- napisała w jednym z tweetów VectorVictoria

Od 1996 roku George Michael przeznaczył cały dochód z piosenki „Jesus to a Child” na cele charytatywne. Przesłał miliony dolarów, które uratowały setki tysięcy dzieci. Przez lata był najbardziej hojnym darczyńcą Childline. Jednak Michael był zdecydowany nie publikować swojej hojności, więc nikt poza organizacjami charytatywnymi nie wiedział, ile ofiarował najbardziej wrażliwym dzieciom w kraju.

- Napisała dziennikarka i założycielka Childline Foundation Esther Rantzen

Główne zdjęcie: lifedeeper.ru