Hollywoodzka gwiazda szkockiego pochodzenia, najlepszy James Bond w historii, został dwukrotnie uznany przez magazyn "People" za najbardziej pożądanego mężczyznę na świecie i po raz pierwszy stało się to, gdy zbliżał się do sześćdziesiątki.

Diane Cilento

W biografii Connery'ego były dwa oficjalne małżeństwa, a po raz pierwszy poślubił aktorkę Diane Cilento, gdy miał trzydzieści dwa lata.

Pierwsza żona aktora była prawie w tym samym wieku co on - różnica wieku z mężem wynosiła trzy lata. Diane pochodzi z Australii, ale aby zrealizować swoje marzenie i zostać sławną aktorką w wieku siedemnastu lat przeniosła się do Wielkiej Brytanii.

foto: google

Jednak sukcesow w tym obszarze działalności nie bardzo towarzyszył Australijce - przez długi czas musiała zadowalać się jedynie niewielkimi epizodycznymi rolami i dopiero na początku lat sześćdziesiątych powierzono jej mniej lub bardziej znaczącą rolę w filmie „Tom Jones”.

Cilento dołożyła wszelkich starań, aby pokazać cały swój talent i udało jej się - za rolę Molly Sigrim otrzymała nominację do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową.

To był jedyny sukces w całej jej karierze filmowej, a poślubiwszy Seana Connery'ego, generalnie wycofała się z kina i praktycznie nie grała w filmach, poświęcając się opiece nad mężem i ich synem.

Jason Connery, który pojawił się w pierwszym małżeństwie „agenta 007”, został pierwszym i jedynym z dzieci Seana Connery'ego. Dorastając, poszedł w ślady ojca i został aktorem, a później zajął się reżyserią i produkcją.

foto: google

Sean Connery mieszkał z Diane Cilento przez jedenaście lat, a w ostatnich latach swojego małżeństwa miał inną kobietę, malarkę Micheline Roquebrune, która później została drugą żoną Seana Connery’ego.

Diane Silenta, już podczas swojego życia z Seanem, zagłębiła się w religii, a po rozwodzie z nim prawie cały swój czas poświęciła na naukę pod okiem swojego duchowego mentora Johna Bennetta. Prawie nie grała w filmach, a w latach osiemdziesiątych była żona Seana Connery'ego wróciła do Australii. Diane wyszła ponownie za mąż i mieszkała z mężem do ostatniego tchu.

foto: google

Micheline Roquebrune

Connery poznał malarkę marokańskiego pochodzenia Roquebrune, gdy był jeszcze żonaty z Dianą.

Na randki z Micheline, która w tym czasie również nie była wolna, kupił dużą willę na Bahamach, gdzie spędzali razem czas.

foto: google

Później ta willa stała się przystanią dla aktora, który zakończył karierę filmową, gdzie mieszkał z Micheline, ciesząc się spokojnym życiem i otaczającą przyrodą.

Byli uważani za jedną z najsilniejszych par w Hollywood, ponieważ para była razem od ponad czterdziestu lat.

Dzieci w tym małżeństwie się nie pojawiły, ale nawet swojemu jedynemu synowi Jasonowi postanowił nie zostawiać swojego wielomilionowego spadku.

Druga żona to jego zdaniem wyjątkowa kobieta - przez cały czas wspólnego życia Micheline, zdaniem aktora, nigdy go nie pytała, dokąd jedzie i skąd wraca. Najważniejsze w ich szczęśliwym życiu małżeńskim było zaufanie, na tym opierało się ich szczęśliwe i silne małżeństwo.

foto: google

Co prawda, jednego razu Micheline musiała przeżyć wiele niespokojnych minut, kiedy zagrał w filmie „Pułapka” - żona Connery'ego była szalenie zazdrosna o jego partnerkę w filmie Catherine Zeta-John, ale nic się nie wydarzyło i żaden z uczestników tej historii nie został pokrzywdzony.

Każda go chce. Wiem o tym i doskonale rozumiem te kobiety ”- wyjaśniła Roquebrune.

W ostatnich latach życie Seana Connery'ego płynęło miarowo i spokojnie - on i jego żona grali w golfa, spędzali czas w przytulnych restauracjach, witali gości w swojej willi.

Aktor zmarł 31 października 2020 roku. Miał 90 lat.

Główne zdjęcie: google.com