Hélène Rollès to francuska aktorka i piosenkarka, która zasłynęła w latach 90-tych. Grała później główne role w serialach młodzieżowych, które były wysoko w plebiscycie publiczności.

Hélène Rollès stała się znaną aktorką na premierze serialu „Helena i chłopcy”. W tych czasach młodzież rezygnowała z różnych spraw i zajęć, by poświęcić czas na oglądanie następnych odcinków.

foto: laykni.com

Matka Hélène pracowała w sali koncertowej, więc dla jej córki częste przebywanie wśród artystów było czymś naturalnym i normalnym, albowiem było to doświadczenie z dzieciństwa. Dlatego uczyła się śpiewać sama, a w przerwach lubiła serwować artystom herbatę lub kawę.

foto: laykni.com

Pewnego razu babcia dziewczynki zobaczyła ogłoszenie, że na casting do filmu „Czarna owca” zapraszają niebieskooka dziewczynę. Mimo że Hélène nie miała niebieskich oczu, babcia zdecydowała się wysłać zdjęcia swojej wnuczki producentom. I spośród ponad trzech tysięcy kandydatów producenci wybrali Hélènę. Dziewczyna w tym czasie miała 12 lat skończonych.

foto: laykni.com

Profesjonalną karierę wokalną Hélène Rollès rozpoczęła w 1987 roku po spotkaniu z Jean-Luc Azoulayem, słynnym producentem muzycznym, który od razu dostrzegł dzemiący w niej talent wokalny. A trzy lata później nagrała swoją pierwszą solową płytę, zatytułowaną „Ce train qui s’en va” („Pociąg, który odjeżdża”). Płyta zyskała dużą popularność i szybko sprzedała się w ponad 100 000 egzemplarzy.

foto: laykni.com

Popularność wśród kinowej publiczności przyniosła jej rola w serialu „Pierwszy pocałunek”. Po premierze tego serialu jego producenci otrzymali wiele listów od publiczności, odzew na ten serial był ogromny. Dlatego serial „Helena i chłopcy”, który został później nakręcony z uczestnictwem Hélène Rollès, sprawił, że jej popularność podwoiła się.

foto: laykni.com

W godzinach, w których serial był emitowany, nastolatków bardzo trudno było oderwać od telewizora. A piosenka z serialu stała się dla młodzieży globalnym przebojem i prawdziwym fenomenem.

Hélène nigdy nie wyszła za mąż, być może z powodu nadmiernego zaangażowania się w pracę. Wiemy również, że adoptowała ona dwójkę dzieci – siostrę i brata z Etiopii.

foto: laykni.com

Aktorka ma już 53 lata. Bardzo często jest zapraszaną osobą do różnych talk show i programów muzycznych, które często transmituje telewizja francuska.

foto: laykni.com

Hélène Rollès uwielbia też czytanie, a także naprawdę ją zachwyca ceramika jako sztuka. Aktorka i wokalistka ma nawet własny warsztat garncarski, który umieściła w szklarni w domu.

foto: laykni.com

A francuska telewizja już kolejny 23 raz transmituje dla widzów serial „Sekrety miłości”. To naprawdę sukces, który trwa do dziś.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com