Legendarny Robert Hossein w tym roku kończy 92 lata. Francuski aktor zasłynął rolą w filmie „Markiza Angelica” (fr. Angélique, Marquise des Anges). To on zdołał się tak wspaniale wcielić się w postać Joffreya de Peyrac’a, który do dziś uważany za błyskotliwego i charyzmatycznego hrabiego.

Jednak dla wielu osób Robert Hossein jest również bardzo interesującą i atrakcyjną postacią. Dlatego w dniach, w których obchodzimy jego urodziny, chcemy przypomnieć te najważniejsze elementy jego biografii.

foto: kakao.im

Słynny aktor urodził się w Paryżu w 1927 roku w rodzinie kompozytora André Hosseina. Po urodzeniu otrzymał imię Abraham Hosseinoff, które później zmienił na Robert Hossein. Jego pierwszy debiut na dużym ekranie – to rola w filmie „Wybrzeże blondynek” (fr. „Quai des blondes”). Jednak później postanowił spróbować swoich sił w reżyserii i nakręcił film „Dranie idą do piekła” (fr. Les salauds vont en enfer) z Mariną Vlady w roli glównej. Romans z aktorką, który rozpoczął się podczas wspólnej pracy, doprowadził do małżeństwa. Tandem twórczy potrwał jeszcze przez kilka lat. Chodzi o to, że Marina Vlady pracowała z Robertem Hosseinem pod czas kręcenia kolejnych wspólnych filmów.

Życie osobiste

Po 4 lata małżeństwa Robert Hossein już wychowywał dwóch synów, Igola i Pierre’a. Jednak ten fakt nie uratował ich małżeństwa przed rozwodem. Kilka lat później Robert poznał dziewczynę o imieniu Caroline Eliacheff, która była 15 lat młodsza od słynnego aktora. Byli razem jako małżeństwo przez 15 lat. Robert został ojcem kolejnego syna Nicolasa. Trzecią żoną aktora była Candice Patou, która dostała rolę w swoim filmie „Nędznicy” (fr. Les Misérables).

foto: kakao.im

Czym teraz się zajmuje Robert Hossein?

foto: kakao.im

Starszy aktor nadal prowadzi aktywny tryb życia i dużo podróżuje. Jeszcze do niedawna zagrał w kilku filmach, a także napisał dwie książki mające charakter wspomnień. Mimo zaawansowanego wieku Joffrey de Peyrac wciąż pozostaje jednym z najciekawszych osób swojego pokolenia. Aktor wielokrotnie mówił oraz udowadniał, że wiek to tylko cyfry w kalendarzu.

foto: kakao.im

Główne zdjęcie: kakao.im