Kurt Russell to znany hollywoodzki aktor, którego widzowie zapamiętali z ról w wielu znanych filmach. Sławę i popularność amerykańskiej gwiaździe przyniosły takie filmy jak „Za burtą” (1987), „Coś” (1982), „Tango i cash” (1989), „Wielka draka w Chinńskiej dzielnicy” (1986). Kurt wykonał świetną robotę ze swoimi rolami, więc wielu widzów czeka na nowe filmy z jego udziałem.

foto: google.com

Wśród ostatnich prac Russella znajdują się takie filmy jak „Nienawistra ósemka” (2015), „Strażnicy Galaktyki 2” (2017) i „Pewnego razu w Hollywood” (2019). Już niedługo zobaczymy film „Christmas Chronicles 2”, w którym pojawi się on przed nami w postaci Świętego Mikołaja. Szkoda tylko, że przez całe życie nie był jeszcze odznaczony jakimiś nagrodami, ale nie wszystko jeszcze stracone, bo aktor nie zamierza kończyć z aktorstwem.

foto: google.com

Życie osobiste Kurta było udane, chociaż w młodości był zmuszony przejść przez proces rozwodowy. Pierwszą żoną Russella była aktorka Season Hubley, którą poznał podczas kręcenia fimu „Elvis” (1979). W następnym roku pobrali się, a potem w ich rodzinie pojawił się syn, który otrzymał imię Boston. Ich małżeństwo rozpadło się w 1983 roku.

foto: google.com

Jednak Russell znalazł nową dziewczynę jeszcze pod czas trwania procesu rozwodowego. Zaczął spotykać się z inną aktorką o imieniu Goldie Hawn. Prawdopodobnie widziałeś ją w jednym z filmów, ponieważ ma na swoim koncie wiele znanych dzieł. Na przykład: „Za burtą” (1987), „Ze śmiercią jej do twarzy” (1992), „Ptaszek na uwięzi” (1990) itd. Zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej w „Kwiacie kaktusa” (1970). Ponadto zagrała w kilku filmach ze swoim ukochanym.

foto: google.com

Przed spotkaniem z Kurtem była już 2 razy zamężna. Z poprzedniego małżeństwa ma dwoje dzieci: Kate i Olivera Hudson. Kate poszła w ślady matki i stała się jeszcze bardziej znaną aktorką niż jej matka. Teraz Kate nadal pojawia się w hollywoodzkich filmach. Dzieci ciepło przyjęły nowego ojca i od razu powstały między nimi dobre stosunki.

foto: google.com

W 1986 roku u Kurta i Goldie pojawiło się wspólne dziecko, które otrzymało imię Wyatt. Nic dziwnego, że urodziwszy się w tak twórczej rodzinie został także aktorem. Być może widzieliście Wyatta w filmach takich jak „22 Jump Stree”, „Overlord”. Zagrał także w serialach telewizyjnych „The Walking Dead”, „Black Mirror” itp.

foto: google.com

Mimo tego, że Kurt i Goldie mieszkają razem od 35 lat, nadal nie są oficjalnym mężem i żoną. Wielu uważa, że ich para jest wzorowa, ponieważ w Hollywood tak długie wspólne życie jest bardzo rzadkie. Jak przyznaje para, zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, ale zrozumienie tego zajęło im trochę czasu.

foto: google.com

Teraz Russell nie tylko gra w filmach, ale także spędza dużo czasu ze swoimi wnukami. Mieszka w Kalifornii, gdzie mają dużą rezydencję i posiadłość w Kolorado. W zasadzie sam może latać z jednego miasta do drugiego, ponieważ ma licencję pilota. W 2017 roku on i jego żona zostali umieszczeni na Hollywood Walk of Fame. Nawiasem mówiąc, wiele osób myli go z Patrickiem Swayzem, ponieważ mają bardzo podobny wygląd. W tej chwili Kurt ma 69 lat.

Główne zdjęcie: google.com