Serial „Niewolnica Isaura” ukazał się w Polsce w 1985 roku, a główna bohaterka od razu podbiła serca widzów, cały kraj martwił się losem nieszczęsnej dziewczyny.

foto: google

Główną rolę odegrała Lucelia Santos, która miała wtedy zaledwie 19 lat; od 14 roku życia dziewczyna grała w teatrze, ale serial „Niewolnica Isaura” był jej pierwszym filmowym doświadczeniem.

foto: google

Lucelia zdała sobie sprawę, że chce zostać aktorką w wieku 9 lat, po pierwszej wizycie w teatrze, więc uczęszczała do szkolnej grupy teatralnej, a nawet została zaproszona na bardzo znany wówczas musical, w którym z powodzeniem występowała. Ale ojciec Lucelii marzył, że jego córka zostanie lekarzem, więc dziewczyna po ukończeniu studiów próbowała dostać się na uniwersytet medyczny, ale ponieważ spędziła dużo czasu na próbach teatralnych, nie miała czasu na naukę i nie zdała egzaminów; oczywiście to bardzo zdenerwowało jej ojca. Ale zaledwie kilka lat później, dzięki roli Isaury, stała się sławna na całym świecie!

foto: google

Sukces serialu był po prostu ogłuszający, a główną gwiazdą była oczywiście Lucelia, która od razu zaczęła otrzymywać wiele ofert, w sumie na swoim koncie ma 19 seriali i ponad 20 filmów.

Na początku lat 80. aktorka poznała dyrygenta Johna Neschlinga, a po kilku latach związku pobrali się, a w 1982 roku urodził im się syn, Pedro, który, nawiasem mówiąc, poszedł w ślady swojej słynnej matki i został aktor.

foto: google

Na początku XXI wieku aktorka spróbowała swoich sił jako reżyser w dwóch filmach dokumentalnych, ale to był koniec jej kariery reżyserskiej.

Aktorka przestała grać w filmach 14 lat temu; kiedy pojawił się wolny czas - spełniła swoje marzenie i odwiedziła Tybet, gdzie przeszła do buddyzmu, a teraz większość czasu poświęca medytacji i wizytom w świątyniach.

foto: google

Aktorka ma jednego fana-fanatyka, który przez całą jej karierę zbierał wszystkie artykuły i pamiątki z jej zdjęciami. Aladim Miguel po raz pierwszy zobaczył Lucelię w serialu „Niewolnica Isaura”, gdy miał 5 lat i od tego czasu był fanem aktorki. Pod koniec lat 80. reżyserzy jednego z popularnych programów telewizyjnych dowiedzieli się o jego kolekcji i zaprosili go do telewizji, po tym programie aktorka skontaktowała się z mężczyzną i zaprosiła go na obiad.

foto: google

Potem przez wiele lat utrzymywali przyjazne stosunki, a w 2002 roku Aladim zorganizował wystawę poświęconą 30. rocznicy kariery aktorki, w tej chwili w jego archiwum znajduje się ponad 6000 zdjęć Lucelii.

Główne zdjęcie: google.com