Patricia wychowała się w dużej rodzinie górnika, od 16 roku życia pracowała jako modelka, a wydając singiel „Mademoiselle chante le blues” przyćmiła Mireille Mathieu, z którą była często porównywana. Od tamtej pory Patricia została ukochaną Francuzką w wielu krajach.

Nr 1

Patricia urodziła się na granicy Francji i Niemiec w mieście Forbach. Ojciec piosenkarki jest górnikiem, jej matka zajmuje się domem. Dziewczyna była najmłodszą w rodzinie, w której oprócz niej było jeszcze sześcioro dzieci: pięcioro braci i siostra. Żyli bardzo skromnie, ale przyjaźnie i wesoło. Patricia wspominała, że te lata dzieciństwa były najlepsze w jej życiu.

Najmłodsza Kaas rozpoczęła karierę w wieku 9 lat, a w wieku 13 lat zaczęła występować zawodowo na scenie, podpisując kontrakt z klubem kabaretowym. W wieku 16 lat dziewczyna zaczęła pracować jako modelka, a jej dochód stały się głównym źródłem utrzymania rodziny. Mama bardzo wspierała piosenkarkę, ale na samym początku swojej kariery, kiedy 22-letnia Patricia wydała swój pierwszy hit, zmarła na raka.

Patricia uwielbiała swoich rodziców, ale oboje pochowała bardzo wcześnie i był to najsmutniejszy epizod w jej życiu. Po śmierci matki przez długi czas nosiła jej obrączkę na ręce i dopiero po latach zdecydowała się ją zdjąć.

Nr 2

Pierwszy singiel, „Jalous”, wydany w 1985 roku, został wyprodukowany przez Gerarda Depardieu i napisany przez François Bernheim wraz z żoną Depardieu Elisabeth. Ta kompozycja zawiodła i nie stała się sławnym przebojem, ale dzięki niej Patricia Kaas poznała autorkę swojego prawdziwego przeboju - piosenki „Mademoiselle chante le blues” Didier Barbelivien.

Source: youtube.com

Nr 3

Jako nastolatka Patricia spotkała się kiedyś z przemocą. Dziewczyna flirtowała ze znajomym, ale gdy mężczyzna chciał bliskich relacji, nie spełniła jego oczekiwań. Wtedy mężczyzna dotkliwie ją pobił. Piosenkarka przez długi czas ukrywała prawdę i opowiedziała o tym dopiero w swojej książce, opublikowanej w 2012 roku. Być może to właśnie po tym epizodzie Patricia nabrała nieufności do mężczyzn. Miała wiele romansów, ale nigdy nie wyszła za mąż.

Patricia nazywa swoją pierwszą prawdziwą miłość Cyrila Prieure, który został jej producentem, ale rozstali się, ponieważ nie mogli połączyć kariery i relacji osobistych. Romans z belgijskim kompozytorem Philipem Bergmanem stał się jednym z głównych w życiu Patricii, ale zakończył się również rozczarowaniem. Piosenkarka miała także wieloletni związek z aktorem Alainem Delonem, ze znanymi kompozytorami i innymi artystami bohemy, ale przede wszystkim zwracano uwagę na jej romans z szefem kuchni jednej z paryskich restauracji, Yannickiem Alleno. Przygotowywał dla niej luksusowe desery, ale po roku para rozpadła się i każdy poszedł własną drogą.

Nr 4

W 2012 roku Patricia Kaas wydała swoją autobiografię „The Shadow of My Voice”, w której wyraziła swój bezwzględny stosunek do mężczyzn, których kiedyś kochała: głupi, tchórzliwi, samolubni, infantylni, aroganccy i przewidywalni. Później Patricia wyjaśniła swoje słowa, mówiąc, że najwyraźniej nie zawsze dokonywała dobrego wyboru: „Nie martwię się dłużej poszukiwaniem przystojnego księcia. Myślę, że wcześniej czy później miłość nadejdzie, po prostu nie musisz na nią czekać ”.

Nr 5

Piosenkarka nigdy nie wychodzi z domu bez makijażu, mówi, że przynajmniej maluje rzęsy. Mieszka sama w mieszkaniu w Paryżu, które uważa za swoje schronienie i zawsze spędza dużo czasu w domu. Dom jest bardzo podobny do piosenkarki, ponieważ sama go wyposażyła i ozdobiła. Wszystko tutaj zaprojektowane w nowoczesnym stylu, w neutralnej kolorystyce, jest wiele elementów z kryształu.

Podczas kwarantanny Patricia spędziła kilka miesięcy w izolacji, wychodziła z domu ze trzy razy, aby kupić niezbędne rzeczy. Mówiła o tym w wywiadzie: „Izolacja? Nie jestem jej obca - zawsze spędzam dużo czasu w domu. Najtrudniejszą rzeczą jest brak komunikacji. Nikogo nie zaprosisz, nikogo nie odwiedzisz. Poza tym mieszkam sam. Czujesz się nieswojo, siadając do stołu do obiadu lub kolacji”.

Nr 6

Pomimo tego, że sama piosenkarka dorastała w wielkiej rodzinie i była bardzo szczęśliwa w domu, z rodzicami, braćmi i siostrami, sama nie ma dzieci. Według Patricii poświęciła swoją rodzinę i życie osobiste na rzecz kariery, ale dziś nie czuje się szczęśliwa, choć jest zamożna, niezależna i na dużo ją stać.

Nr 7

Najbliższym i najdroższym stworzeniem Patricii przez kilka lat był pies Tequila, którego piosenkarce podarował reżyser Claude Lelouch. Stało się to pod koniec kręcenia jego filmu „A teraz… Panie i Panowie”, w którym Kaas zagrał główną rolę.

Biały, puszysty piesek podróżował z właścicielką po całym świecie, a Patricia wielokrotnie przyznawała, że uwielbia Tequilę, sama z nią spacerowała wcześnie rano i nie siadała do stole, dopóki nie nakarmiła psa. Kaas przyznała, że Tequila mogła czymś zastąpić dziecko, ale w 2013 roku pies zmarł ze starości.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru