Jeden z najbardziej znanych projektantów świata mody, Włoch Roberto Cavalli (ur. 1949), poznał Evę Marię Düringer (ur. 1959) w 1977 r.

foto: google

foto: google

Dziewczyna brała udział w konkursie piękności „Miss Universe”, gdzie Roberto był jurorem.

foto: google

Podobno Cavalli zakochał się w Evie od pierwszego wejrzenia. Ulubienica Cavalli zajęła 2 miejsce, stając się I wicemistrzem Miss Universe 1977. Ale to nie jest jej jedyny tytuł. Eva Düringer była półfinalistką konkursu Miss World i zdobyła korony na Miss Austrii i Miss Europy.

foto: google

W 1980 roku Roberto i Eva pobrali się. Mają troje dzieci: córkę Rachele (1983) i synów Daniele (1986) i Roberta (1993).

foto: google

Eva stała się dla Roberto wszystkim, również promowała markę Roberto Cavalli, bezpośrednio prowadząc interesy.

foto: google

foto: google

Przez wiele lat Eva nieustannie uczestniczyła w pokazach organizowanych przez Roberto, gdzie pod koniec każdego z jego show wychodziła wraz z nim do publiczności.

foto: google

foto: google

Zawsze była uśmiechnięta i lakoniczna, odmawiała wywiadów, dając swojemu słynnemu partnerowi możliwość zabrania głosu.

foto: google

Roberto podziwiał swoją żonę. Powiedział, że sekret ich długiego małżeństwa polega na tym, że Eva jest nie tylko piękna, ale także silna kobieta ze swoimi życiowymi pomysłami i zasadami. Według Roberta, aby przez wiele lat utrzymać dobrych mężczyzn na krótkiej smyczy, piękno nie wystarczy, kobieta musi mieć w sobie tajemnicę.

foto: google

Miłość do żony nie przeszkodziła Robertowi nazwać muzą kolejną kobietę - aktorkę i piosenkarkę Jennifer Lopez.

foto: google

Kiedyś projektant przyznał, że jest szaleńczo zakochany w Jennifer i że była dla niego źródłem inspiracji, jej ciało zmusiło go do stworzenia nowych modeli dla kobiet o podobnych proporcjach.

foto: google

foto: google

Bliżej swojej 80. Roberto zaczął szukać inspiracji u młodych kobiet, coraz częściej pojawiając się z nimi przed obiektywami fotografów. Dowiedziawszy się o tym, Eva wysłała mężowi e-mail z prośbą o opuszczenie ich wspólnego domu.

foto: google

Eva nie komentuje zerwania z Roberto. Nie powiedziała ani jednego złego słowa o nim (być może z wdzięczności za lata wspólnego życia). Tak czy inaczej, ale Roberto miał szczęście z Evą - piękną i jednocześnie inteligentną kobietą, nie jest to zbyt częste połączenie.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com