28 września legendarna aktorka Brigitte Bardot skończyła 86 lat. Ale mimo swojego wieku nadal jest atrakcyjna, efektowna i prowadzi bardzo aktywny tryb życia.

foto: laykni.com

Do 15 roku życia Brigitte nie uważała się za piękność, jak wszystkie nastolatki, miała wiele kompleksów i była bardzo skromna. Balet pomógł jej poradzić sobie z tym wszystkim, to dzięki tańcowi mogła się ujawnić, nabrać pewności siebie, wdzięku i elegancji. Po zaproszeniu do sesji zdjęciowej w magazynie o modzie stała się odnoszącą sukcesy modelką.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

W 1953 roku dzięki ekscentrycznemu czynowi rozpoczęła się jej kariera aktorska. Dziewczyna przyjechała na festiwal w Cannes i poszła na plażę w bikini, gdzie zaczęła pozować dla lokalnych podziwiających fotografów, przyćmiewając wszystkie gwiazdy obecne na festiwalu.

foto: laykni.com

Bardo ma na swoim koncie około 50 filmów. Gwiazda była kilkakrotnie zamężna, a teraz ma jedynego syna, Nicolasa.

foto: laykni.com

W 1973 roku aktorka ogłosiła przejście na emeryturę w wieku 39 lat. Ale do tego czasu była już bardzo zmęczona życiem publicznym, Brigitte powiedziała, że chciałaby zaprzestania ciągłego wymieniania jej nazwiska w mediach.

foto: laykni.com

Po odejściu z kina gwiazda aktywnie zaangażowała się w ochronę zwierząt. Wiele psów i kotów zostało przez nią uratowanych od śmierci, a nawet mieszkało w jej domu. A w 1986 roku Brigitte sprzedaje całą swoją biżuterię i organizuje fundację charytatywną, aby chronić zwierzęta. Ona nadal pracuje i nosi imię aktorki.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Bardo nadal opiekuje się naszymi mniejszymi braćmi i promuje wszystkie swoje idee wśród mas. W wieku 86 lat gwiazda jest równie aktywna, świetnie wygląda i nie ucieka się do chirurgii plastycznej. Zachowała swoje naturalne piękno, które nadała jej natura.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com