Świat zobaczył pierwszy sezon „Gry o tron” w 2010 roku. W czasie, gdy pojawiały się nowe sezony, fanom udało się poznać ogromną liczbę postaci, z których z dobrą połową (och, ten okrutny George Martin!) należało się rozstać na zawsze.

Postanowiliśmy zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniły się aktorki, które grały główne role kobiece w serialu.

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen)

foto: cosmo.ru

foto: cosmo.ru

Przed rozpoczęciem gry w tym serialu niewiele wiedzieliśmy o Emilii Clarke. Ale po pierwszym sezonie serialu Emilia stała się jedną z najlepiej opłacanych aktorek Hollywood. W 2014 roku czytelnicy magazynu AskMen uznali Clark za najbardziej pożądaną kobietę na świecie. A w 2015 roku aktorka otrzymała tytuł najseksowniejszej kobiety na świecie według magazynu Esquire. W 2018 roku Emilia zagrała w filmie „Han Solo. Gwiezdne wojny - historie”, w 2019 r. - w komedii romantycznej „Last Christmas”.

Zewnętrznie Emilia Clarke nie przypomina swojej bohaterki Daenerys Targaryen. Według samej gwiazdy czasami czuje się sfrustrowana, patrząc na siebie w lustrze bez peruki. Jednak Emilia nie jest jeszcze gotowa do przefarbowania w platynowy blond. Aktorka teraz ma brązowy kolor włosów.

Lena Headey (Cersei Lannister)

foto: cosmo.ru

foto: cosmo.ru

Zewnętrznie aktorka Lena Headey nie przypomina swojej postaci Cersei Lannister. W życiu codziennym aktorka preferuje proste stylizacje bez makijażu, złożonych fryzów i królewskich strojów.

Przez siedem lat kręcenia „Gry o tron” w wyglądzie Leny Headey nie nastąpiły żadne dramatyczne zmiany. Chyba że po urodzeniu drugiego dziecka w 2015 roku aktorka rozstała się z długimi lokami i wykonała stylową fryzurę, ale teraz znów ma długie włosy.

Sophie Turner (Sansa Stark)

foto: cosmo.ru

foto: cosmo.ru

Rola Sansy Stark była pierwszą dużą rolą aktorki Sophie Turner: dziewczyna zaczęła grać w „Grze o tron” w wieku 13 lat.

Na naszych oczach, od uroczej nastolatki, Sophie zamieniła się w piękną dziewczynę i, według samej gwiazdy, "wzięła" wiele od swojej postaci. Przez chwilę dziewczyna była ufarbowana na rudo, ale teraz wróciła do swojego naturalnego koloru - blond.

Maisie Williams (Arya Stark)

foto: cosmo.ru

foto: cosmo.ru

Maisie Williams jest drugą aktorką, która miała debiut dzięki serialu „Gra o tron”. Niezwykły wygląd dziewczyny natychmiast uczynił ją ulubienicą publiczności i dziennikarzy.

W serialu aktorka Maisie Williams, podobnie jak jej postać Arya Stark, wyglądała bardziej jak chłopczyca niż młoda dama. Na Instagramie Maisie dokładnie tak fani widzą ją najczęściej: T-shirty z dżinsami, rozciągnięte oversizowe bluzy z kapturem i wygodne kurtki.

Carice van Houten (Melisandre)

foto: cosmo.ru

foto: cosmo.ru

Jasne rude włosy, ciemne oczy, gładka biała skóra – poznaj kapłankę Melisandre, jedną z najbardziej tajemniczych postaci z serialu. Pamiętasz, jak w szóstym sezonie pokazano nam jej prawdziwą twarz? W prawdziwym życiu holenderska aktorka Carice van Houten wygląda świetnie bez jakiejkolwiek magii.

W zwykłym życiu Carice van Houten, choć nie ma rudych włosów, wygląda nie mniej imponująco niż jej tajemnicza bohaterka. W 2016 roku aktorka po raz pierwszy została mamą, a jej Instagram wypełniony był zdjęciami dziecięcych rzeczy, zabawek. Jednak teraz ponownie pojawiły się w nim zdjęcia stylowych stylizacji: na przykład w czerwcu 2020 roku aktorka opublikowała zdjęcie zrobione dla Harpers Bazaar.

Gwendoline Christie (Brienne z Tarth)

foto: cosmo.ru

foto: cosmo.ru

Bardzo wysoka, duża, silna kobieta – tak opisuje Brienne z Tarth George Martin, autor sagi o siedmiu królestwach. To samo można powiedzieć o brytyjskiej aktorce Gwendoline Christie, która gra kobietę-rycerza w serialu „Gra o tron”.

Serial przyniósł Gwendoline nie tylko dziką popularność, ale także wewnętrzny spokój. Aktorka przyznała kiedyś, że ze względu na dość duży wzrost (około 2 metry) i dużą sylwetkę nie wierzyła w siebie, a nawet miała kompleksy. Dziś gwiazda jest pewna siebie, o czym świadczy jej nowy wizerunek: kobiece sukienki, stylowa stylizacja i jaskrawy makijaż stały się wizytówką Gwendoline.

Główne zdjęcie: cosmo.ru