Teraz imię Cher, amerykańskiej gwiazdy o ormiańskich korzeniach, znane jest niemal każdemu człowiekowi na świecie. Ma na swoim koncie prawie wszystkie nagrody muzyczne i filmowe.

Cher urodziła się w Kalifornii. Jej ojciec jest emigrantem z Armenii. Córka rzadko widywała ojca, ponieważ z powodu pracy jako kierowca ciężarówki rzadko bywał w domu. W dzieciństwie Cherilyn była bardzo nieśmiała i nie uważała się za piękną. Jak później powiedziała, w tym czasie modne były blondynki o niebieskich oczach, więc nie rozumiała swojej urody i piękności.

foto: lemurov.net

Później Cherilyn postanowiła stać się sławna i poszła na studia aktorskie, ale czekał ją sukces w branży muzycznej. Wraz z Sonnym Bono Cher stworzyła duet, który w latach 60. od razu podbił Amerykę. Wykonali znaną na całym świecie piosenkę „I got you babe”, która zajęła pierwsze miejsca na listach przebojów.

foto: lemurov.net

Nawiasem mówiąc, między Cher i Sonnym istniał nie tylko związek twórczy, ale także romantyczny, para była małżeństwem. Po rozwodzie Cherilyn podjęła karierę solową. Od pięćdziesięciu lat jej piosenki znajdują się w pierwszej dziesiątce list przebojów Billboard. Album „Believe” wyróżnia się jako najlepszy spośród wszystkich.

foto: lemurov.net

Oprócz osiągnięć muzycznych, gwiazda grała w filmach, które zyskały dużą popularność. Na przykład takie jak „Burlesque”, „Wpływ księżyca”, za które Cher otrzymała „Oscara”. Chociaż pierwsze role nie były zbyt udane. Film „Czarownice z Eastwick” przyniósł aktorce światową popularność.

foto: lemurov.net

Cher jest dumna z tego, że ma ormiańskie korzenie. Odwiedziła Armenię i dała tam koncert. Po raz pierwszy wydarzyło się to w 1993 roku.

foto: lemurov.net

Uczyła się również od podstaw języka ormiańskiego. Piosenkarka powiedziała, że ​​ta umiejętność była przydatna w jej życiu.

Główne zdjęcie: lemurov.net