46-letnia Angelina Jolie nadal promuje swoją nową inicjatywę jako Ambasador Dobrej Woli ONZ. W maju gwiazda Hollywood została ambasadorką programu „Women for Bees”, uruchomionego przez Guerlaina i UNESCO, a później odwiedziła pasiekę we francuskiej Prowansji. Ostatnio w Internecie pojawiło się pięciominutowe wideo, nakręcone wyłącznie dla Vogue podczas tej wizyty.

Source: youtube.com

W filmiku Angelina spotyka się z absolwentkami projektu „Women for Bees”, zakłada strój pszczelarza, dowiaduje się wiele o tych owadach i ich misji na Ziemi. W pewnym momencie Jolie nieustraszenie bierze plaster pszczeli w ręce i z zainteresowaniem przygląda się pszczołom. W filmiku znalazł się również wywiad aktorki, w którym wyjaśnia, dlaczego postanowiła zajmować się ratowaniem pszczół.

"Kiedyś myślałam, że wiem co nieco o pszczołach i pszczelarstwie i rozumiem znaczenie tego wszystkiego. Ale w rzeczywistości, kiedy naprawdę zagłębisz się w ten proces, zaczynasz uczyć się wielu nowych rzeczy. Na przykład o ryzyku utraty około 30% pszczół miodnych. Gdybyśmy nie mieli kompetentnych pszczelarzy i ich ważnej pracy, stracilibyśmy to wszystko", - opowiedziała Jolie.

foto: spletnik.ru

foto: spletnik.ru

Angelina powiedziała, że ​​ona i Guerlain dużo dyskutowali o tym, co mogą zrobić, aby uratować pszczoły i tak narodził się program „Women for Bees”. Pierwszy 30-dniowy kurs pszczelarstwa rozpoczął się pod koniec czerwca. Sama aktorka również planuje go skończyć. W sumie program przy wsparciu Jolie jest przewidziany na pięć lat. Na zakończenie szkolenia absolwenci otrzymają wszystkie niezbędne dokumenty, które pozwolą im zostać zawodowymi pszczelarzami i wspierać życie rodzin pszczelich.

foto: spletnik.ru

foto: spletnik.ru

Angelina Jolie od wielu lat współpracuje z ONZ i generalnie nie jest obojętna na wszystko, co dzieje się na świecie. Tak więc tydzień temu gwiazda po raz pierwszy założyła profil na Instagramie, aby wspierać mieszkańców Afganistanu.

foto: spletnik.ru

foto: spletnik.ru

https://www.instagram.com/p/CSK16cTDZ8G/?utm_source=ig_embed

Główne zdjęcie: spletnik.ru