Prawda i światowa mądrość za radą mądrego guru: ..... "Wydaje mi się, że urodziłam się już mając czterdzieści lat."

Sharon Stone znana jest z najwyższego IQ na wzgórzach Hollywood. Ma już 60 lat, ale genialna aktorka nie straciła zapasu humoru, w którym jest o wiele więcej prawdy i światowej mądrości niż w radach doświadczonych guru:

Wydaje mi się, że urodziłam się już w wieku czterdziestu lat. Już w podstawówce doprowadzałam wszystkich do szału, bo zadawałam dorosłe pytania - i domagałam się dorosłych odpowiedzi.

Podoba mi się starzeć - to mój główny cel. 16 lat temu miałam krwotok mózgowy, więc doskonale rozumiem, czym jest „spokojne starzenie się”. Przez 9 dni mój mózg krwawił. Liczba osób, które po tym przeżyły, jest bardzo mała, ale jakoś mi się udało. Przez 2 lata próbowałam ponownie chodzić, czytać, pisać. Wtedy zdałam sobie sprawę, że zwykłe gadanie o zmarszczkach to śmiech i nic więcej.

Idea wiecznej młodości to mit. Nie chcę być „nieśmiertelną pięknością”. Chcę być kobietą, która na swój wiek wygląda najlepiej.

Nie będę ukrywała, że próbowałam botoksu. I więcej niż raz. Ale udało mi się zatrzymać na czas, aby nie zamienić się w jedną ze złotych rybek, które wędrują po przestrzeniach Hollywood. Botoks sprawia, że wszystkie aktorki od razu wyglądają tak samo. Chcę być sobą. Niech zobaczą we mnie kobietę, która przeżyła ciekawe życie.

Ava Gardner była najpiękniejszą kobietą na świecie. Dlaczego? Nigdy nic sobie nie zrobiła. Wyglądała jak kobieta i nigdy nie próbowała wyglądać jak dziewczynka.

Kiedy miałam ponad 40 lat, zamknęłam się w łazience z kieliszkiem wina i pomyślałam: „Nigdzie nie pójdę, dopóki nie zacznę postrzegać siebie taką, jaką naprawdę jestem”.

W tym życiu nie ma znaczenia, jak upadniesz. Ważne jest, jak się podnosisz.

Nawet najdroższe kosmetyki i najdroższa fryzura nie sprawią, że kobiety będą piękne. Najciekawsze kobiety to te, których życie jest pełne wzlotów i upadków.

Kobiety mogą udawać orgazmy. Ale mężczyźni udają związki.

Naprawdę piękna kobieta jest zawsze miła dla innych kobiet i ogólnie dla ludzi. Nie akceptuje rywalizacji i intryg.

Jeśli jesteś mądra, będziesz piękna. Nie ma brzydkich. Ktoś jest piękny jak róża, ktoś jak kaktus.

Ludzie boją się zmian – wydaje im się, że coś stracą. Zapominają, że mogą nabyć wiele nowych rzeczy!

Same dziewczyny stają się mężczyznami, o których kiedyś marzyły.

Po zostaniu buddystką zdałam sobie sprawę, że wstyd został wymyślony przez człowieka – w naturze nie ma wstydu. To nic innego jak sposób manipulowania ludźmi.

Kobieta powinna znać swoją wartość - ale nigdy jej nie wymieniać.

Śmierć nieraz pukała do moich drzwi, ale nie otworzyłam. Nauczyła mnie żyć w nowy sposób. Obudziło mnie to pukanie do drzwi.

Na naszej planecie nigdy nie będzie absolutnej harmonii i pokoju. Ale to może być w twojej głowie.

W wieku 58 lat zdałam sobie sprawę, że piękno pochodzi z wnętrza. Aby być i pozostać piękną, musisz robić to, co chcesz i robić to każdego dnia. Na przykład nie wyobrażam sobie życia bez tańca i robię to, dopóki nie jestem całkowicie zmęczona.

Lepiej być samotną, niż czuć się samotną w towarzystwie niewłaściwej osoby.

Gwiazda musi mieć przyjaciół, którzy byli jej przyjaciółmi jeszcze zanim gwiazda stała się sławna. Żeby ta gwiazda miała kogoś, kto będzie mógł w razie czego pomóc. Ponieważ każda gwiazda jest dokładnie tą samą osobą, co każda inna osoba na tym świecie.

Główne zdjęcie: storyfox.ru