W chwili śmierci piosenkarza chłopiec miał zaledwie 7 lat.

Najmłodszy syn Michaela Jacksona, Bigi, wcześniej znany jako Blanket, zwykle unika publiczności. W 2017 r. zmienił nawet imię, aby nie przyciągać uwagi mediów. Ostatnio jednak zdecydował się na udział w „Good Morning Britain”, gdzie po raz pierwszy opowiedział o sobie i publicznie opowiedział o swoim ojcu.

W tym 19-letnim młodzieńcu trudno rozpoznać małego chłopca, którego twarz była kiedyś znana wielu osobom. To Michael Jackson kiedyś ledwo go utrzymał podczas pokazywania go prasie będąc na balkonie, a serial „Miasteczko South Park” sparodiował go w jednym z sezonów.

„Good Morning Britain” było kręcone w domu Michaela Jacksona, gdzie Bigi i jego brat Prince postanowili urządzić imprezę Halloween. „Tata spędzał w tym domu dużo czasu i wciąż czuć tu jego obecność - zwłaszcza w studiu muzycznym. Zawsze chciał tworzyć rzeczy, które sprawiałyby ludziom radość i starał się uczynić życie lepszym" - powiedział Bigi.

foto: glamour.ru

Bigi przypomniał również dziennikarzom, że jego ojciec był bardzo zaniepokojony sytuacją ekologiczną na świecie. Młody człowiek podziela jego zainteresowanie ochroną środowiska i zmianami klimatu. „Ludzkość ma jeszcze wiele do zrobienia, ale nasze pokolenie rozumie, jak bardzo jest to ważne” - powiedział.

Michael Jackson od dawna był podejrzewany o molestowanie seksualne i pedofilię. Po śmierci piosenkarza coraz głośniej słychać było głosy jego oskarżycieli. W 2019 roku, HBO i Channel 4 wypuściło film „Leaving Neverland”, o historii dwóch mężczyzn, Wade Robson i James Safechuck, którzy twierdzą, że byli seksualnie wykorzystywani przez Jacksona. Jednak Bigi uważa, że wszystkie oskarżenia przeciwko jego ojcu są zmyślone i ignoruje je.

foto: glamour.ru

Michael Jackson zmarł w wieku 50 lat w 2009 roku w wyniku niewydolności serca, z powodu błędu medycznego. Piosenkarz był dwukrotnie żonaty: w latach 1994-1996 poślubił Lisę-Marię Presley, córkę Elvisa Presleya, a w 1996 roku ożenił się z Debbie Rowe, byłą pielęgniarką. W ciągu trzech lat urodziło się im dwoje dzieci: w 1997 roku urodził się syn Prince Michael Joseph Jackson, a rok później Paris-Michael Katherine Jackson. Trzecie dziecko Jacksona, Prince Michael Jackson II urodził się w 2002 roku od matki zastępczej.

Główne zdjęcie: glamour.ru