Ta historia wydarzyła się sześć lat temu. Philippe Dumas, paryżanin, który zbliżał się do swoich sześćdziesiątych urodzin, nagle postanowił dokonać drastycznej zmiany w swoim życiu. Postanowił udowodnić sobie i wszystkim innym, że lata i mądrość, które się z tym wiążą, są piękne.

Nie miał wtedy nic do stracenia. Agencja reklamowa, w której wcześniej pracował, zbankrutowała. Musiał zdecydować w jakim kierunku pójdzie. Mężczyzna przypomniał sobie swoje długo skrywane marzenie o zostaniu modelem.

Jak zostać modelem w wieku 60 lat

Marzyć o tym

To zadziwiające, jak często się to zdarza - człowiek marzy o jednym, a w końcu robi coś zupełnie innego. Tak było w przypadku Philippe'a Dumasa.

Twierdzi, że zawsze marzył o karierze modela. Ale poszedł na studia prawnicze. Po ukończeniu studiów nie poświęcił się temu zawodowi, pracując całe życie w branży filmowej i reklamowej.

foto: google

Zapuścić brodę i wąsy

W 2015 roku Philippe postanowił zmienić swój wygląd, zapuszczając siwą brodę i wąsy. W pierwszej chwili ten eksperyment sprawił, że trochę się wstydził, myśląc, że to nadaje mu niechlujny wygląd.

Nagle jednak zaczął otrzymywać komplementy: ludzie, z którymi Philippe miał kontakt, zaczęli prawić mu komplementy, mówiąc, że dobrze wygląda z brodą i wąsami. W ten sposób Dumas wpadł na pomysł - dlaczego by nie spróbować? Zostać modelem?

foto: google

Zamieścić swoje zdjęcia

Dumas zrobił kilka zdjęć i zamieścił je na popularnej stronie Reddit i napisał: „Jestem teraz na emeryturze! Jak myślicie, czy nadaję się na bycie modelem? Marzyłem o tym przez całe życie”.

Philippe najwyraźniej nie spodziewał się sukcesu, jaki odniosą jego zdjęcia: w ciągu pierwszego miesiąca obejrzało je około 400 tysięcy osób. Oczywiście spośród tych osób znalazły się również przedstawiciele branży mody.

foto: google

Przejść castingi

I tak oto do Philippe Dumas zgłosiło się kilka agencji branży modelowej. Marzenie się spełniło: podpisał kontrakt z sześciu dużymi agencjami, po czym wystąpił w reklamach „Getty” i „Homme Joop”.

foto: google

Dbanie o sylwetkę

Nie można się bez tego obejść w tej branży. Ale to nie jest problem dla Philippe. Chodzi na siłownię pięć razy w tygodniu: wykonuje ćwiczenia siłowe i podnosi ciężary. Dodatkowo robi ćwiczenia cardio i tańczy.

foto: google

Pilnowanie swojej wagi

Philippe nie stosuje żadnych specjalnych diet, ale mimo to musi pilnować swojej wagi. Mówi dziennikarzom: „Mówiąc o mojej diecie, uwielbiam jedzenie, ale muszę bardzo uważać, żeby nie przytyć za bardzo. Staram się więc zdrowo odżywiać, ale czasem kusi mnie soczysty hamburger, który ma dużo kalorii.”

foto: google

Rady Philippa Dumasa

Dumas mówi, że nie czuje żadnej presji ze strony swoich młodych konkurentów. Każdy z nich ma swoje własne zadanie.

Philippe radzi: „Uwielbiam modę i to, jak szybko się zmienia. Nie można jednak zapominać, że moda dość często się powtarza i czerpie pomysły z przeszłości. Dlatego nigdy nie wyrzucaj starych rzeczy, kto wie, może znów będą na czasie.”

foto: google

65 lat - jego kariera jest w pełnym rozkwicie

Philippe ma teraz 65 lat i jego kariera w modelingu kwitnie. Ma stronę na instagramie @dumphil i ma tysiące fanów. Tak więc Philippe Dumas udowodnił, że bycie modelem w takim wieku jest bardzo ciekawe i na pewno ma perspektywy na kapryśnym rynku modelingu.

Główne zdjęcie: google.com