Na okładce brytyjskiego Vogue'a wielokrotnie pojawiały się dziewczyny pochodzenia afroamerykańskiego. Ale redaktorzy postanowili zadedykować ten numer etnicznym Afrykankom, które podbijają światowe wybiegi. Przeczytaj więcej o nowym numerze słynnego magazynu o modzie na naszej stronie.

foto: lemurov.net

Okładka przedstawia dziewięć czarnych kobiet, które „redefiniują, co to znaczy być modelką”. Zdjęcia w ponurych barwach i z ciekawymi akcentami kolorystycznymi w ubraniach wykonał Rafael Pavarotti.

Dla redaktora naczelnego brytyjskiego wydania, Edwarda Ennifula, był to bardzo ważny projekt: „Widziałem te wszystkie niesamowite modelki z całej Afryki, które były tak wesołe i inteligentne. Musimy w nie inwestować, pielęgnować i wspierać”. O kim mówił pan Enniful?

Adut Akech z Sudanu Południowego ma 22 lata. Została przedstawiona przez magazyn jako jedna z najbardziej utytułowanych młodych modelek afrykańskiego pochodzenia. Kariera dziewczyny rozpoczęła się z Saint Laurenta na pokazach wiosna-lato 2017 roku.

foto: lemurov.net

Akon Chankou urodził się w Australii w rodzinie południowosudańskiej. Chodziła po światowych wybiegach dla Versace i Chanel, a w 2020 roku została uznana za jedną z najciekawszych nowych modelek.

foto: lemurov.net

Amar Akway zaszczyciła okładki japońskiego i włoskiego Vogue'a w wieku 21 lat, więc dla niej te sesje w magazynach były dalekie od pierwszych. Ta modelka pracował dla Zary, Hermesa, Versace, Victorii Beckham, Fendi i wielu innych światowych marek.

foto: lemurov.net

Ale Majesty Amare wciąż nie może pochwalić się tak bogatym doświadczeniem. W wieku 24 lat dopiero zaczyna karierę modelki, ale pracowała już z Versace, Chanel, Michaelem Korsem.

foto: lemurov.net

Senegalsko-włoska modelka Mati Fall świętowała swoje 19. urodziny w 2021 roku. Jest jedną z najmłodszych modelek z numeru Vogue. To nie powstrzymało jej przed chodzeniem po wybiegu dla Saint Laurenta przed zamknięciem pokazu Valentino.

foto: lemurov.net

Osiemnastoletnia Janet Jumbo z Nigerii brała udział w pokazach mody i reklamach firm Balmain, Louis Vuitton i Tod's. Została pierwszą Nigeryjką, która współpracowała z Louisem Vuittonem, a teraz ma z domem mody kontrakt na wyłączność.

Ebeni ​​Njal doznała swoją sławę dzięki Instagramowi. Słynna projektantka luksusowych sukien ślubnych Sarah Burton jest fanką tej Australijki i nie jest to zaskakujące. Oprócz tego, że dziewczyna ma piękny wygląd, świetnie radzi sobie na wybiegach.

foto: lemurov.net

Nyagua Ruea, podobnie jak inne dwa modele z tej listy, również pochodzi z Sudanu Południowego. Marki Hermes, H&M, Alexander McQueen, Lacoste współpracują z nią od kilku lat.

foto: lemurov.net

Anok Yai dorastała w Egipcie, ale ma też korzenie z Sudanu Południowego. Została drugą Sudańczyjką po Naomi Campbell, która otworzyła pokaz Prady w sezonie jesienno-zimowym.

Dziewczyna niejednokrotnie ozdobiała też okładki Vogue'a, w 2021 roku uczęstniczyła w sesji z Bellą Hadid i Kaią Gerber.

Główne zdjęcie: lemurov.net