Mówią o niej magazyny mody na całym świecie, a projektanci marzą o tym, by zobaczyć ją na swoich wybiegach. Cały świat chce pracować z 20-letnią córką kultowej supermodelki lat 90.

W wieku 20 lat Gerber ma powody do dumy: sesje zdjęciowe dla Miu Miu i Alexandra Wanga, praca dla Marca Jacobsa, Burberry, Chanel, Prada i Versace, okładki dla Vogue i Love. Uwielbia ją sam Karl Lagerfeld, a ona sama wielokrotnie otrzymuje propozycje współpracy.

foto: laykni.com

W ciągu ostatniego roku jej kariera nabrała tempa. Dziewczyna nie pozwala jednak, by nagła popularność ją przytłoczyła. Nadal chodzi do szkoły, spędza czas z przyjaciółmi, myśli o swojej przyszłości i słucha rad matki. Kaia już w dzieciństwie wiedziała, że zostanie modelką. Z wiekiem stało się zrozumiałe, że dziewczyna może pójść w ślady swojej sławnej matki. Oprócz pięknej urody otrzymała również fotogeniczność.

foto: laykni.com

W wieku 10 lat Donatela Versace zaprosiła Kaię do udziału w sesji zdjęciowej dla linii dziecięcej Versace, dając światu szansę ujrzenia przyszłej gwiazdy. Wtedy jej sesja zdjęciowa odniosła ogromny sukces. „Po zakończeniu sesji zdjęciowej myślałam tylko o tym, jak to wszystko wyglądało” - wspomina dziewczyna. Trzy lata później Kaia podpisała kontrakt z IMG Models, znaną agencją mody, a następnie pojawiła się na okładce magazynu LOVE. Choć była jeszcze bardzo młoda, by pojawić się na wybiegu, delikatność i urok naszej bohaterki już przyciągały uwagę pracujących z nią fotografów.

foto: laykni.com

Kaia zadebiutowała na wybiegu w zeszłym roku. Stała się gwiazdą na tygodniach mody w Stanach Zjednoczonych i Europie, przyćmiewając wiele top modelek i przyciągając uwagę świata mody. Wraz z matką wyszła na wybieg w Mediolanie. W nowej kolekcji Versace SS18 pojawiło się nowe pokolenie modelek, wśród których znalazła się Kaia Gerber. Gwoździem programu było pojawienie się supermodelek pokolenia lat 90-tych, wśród których była Cindy Crawford.

foto: laykni.com

Kaia zawsze szanowała i słuchała swojej matki, biorąc z niej przykład. Córka uważa matkę za profesjonalistkę, chłonie jej wiedzę i filozofię. Cindy poradziła jej, by zawsze robiła tylko to, co chce, by podążała za głosem serca. Jest coś, czego matka nie nauczyła córki - chodzenia po wybiegu. Gerber uśmiecha się: „Oczywiście obserwuję moją mamę, gdy pracuje, ale w domu nie chodzimy z nią po korytarzu jak po wybiegu”.

foto: laykni.com

Cindy Crawford jest dobrą matką i poświęca wiele czasu swojej rodzinie. „Cindy Crawford jako supermodelka nigdy nie była moją matką. Potrafiła oddzielić pracę od rodziny: w domu jest żoną i matką” - mówi nasza bohaterka.

foto: laykni.com

Mimo sukcesów, dla młodej piękności na pierwszym miejscu zawsze jest nauka. Kiedyś wyznała: „Chcę studiować psychologię kryminalną na uniwersytecie, bo to bardzo interesująca dziedzina. Nie wiem, co z tego wyniknie, ale uwielbiam uczyć się nowych rzeczy i zaskakiwać ludzi”. Z pewnością Kaia jeszcze nie raz nas zaskoczy.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com